Živé.sk už 16 rokov prináša správy zo sveta technológií, pričom v posledných mesiacoch sa web tematicky rozrástol aj o nové témy, ako startupy a počítačové hry a zároveň prináša čoraz viac autorských videí. Posilnenie obsahu sa prejavilo aj na kontinuálnom raste čítanosti.

„Vývoj návštevnosti je jednoznačným výsledkom kontinuálneho posilňovania obsahu na Živé.sk. Viac píšeme o hrách, pridávame atraktívne video a častejšie sa venujeme servisným témam,“ povedal o návštevnosti Filip Hanker, šéfredaktor Živé.sk.

„Neskrývame, že sa pod vysoké čísla podpísali aj silné témy, ktoré v januári rezonovali. O to viac nás teší, že sa Živé.sk výborne číta dlhodobo – dôkazom je priemerných 556 074 RU za posledných 6 mesiacov, teda od prechodu auditu AIMmonitor do svojej poslednej podoby,“ doplnil Hanker.

AIMmonitor spresnil svoje dáta 23. decembra 2015, keď pridal do svojej online aplikácie OLA výsledky výskumu realizovaného od 1. augusta 2015. Aktuálne dáta tak zahrňujú pod metrikou „Total“ výsledky zobrazení platforiem PC a Mobile, ktoré sú ale k dispozícii i samostatne.

Živé.sk dosiahol v januári 2016 historicky svoju najvyššiu čítanosť viac ako 638 tisíc unikátnych návštevníkov za mesiac, čo v priemere predstavovalo viac ako 49 tisíc unikátnych čitateľov denne. Návštevnosť portálu kontinuálne rastie za posledné štyri mesiace, keď v októbri web navštívilo viac ako 500 tisíc, v novembri viac ako 562 tisíc a v decembri už viac ako 597 tisíc unikátnych čitateľov.

V novembri 2015 spustil portál novú reláciu Live Game, ktorá je určená fanúšikom video hier. Čítaj viac.

Pozrite si v grafe vývoj návštevnosti za posledných 6 mesiacov:

graf - mesacna navstevnost Živé.sk
zdroj: Ringier Axel Springer/Azet.sk

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu