koláž: MWD, zdroj foto: pixabay.com

Projekt Techbox.sk vznikol už v roku 2010 a od februára 2015 funguje na subdoméne denníka N. Zakladateľom projektu je Roman Calík a šéfredaktorom Števo Porubský.

Od 27. februára 2015 funguje Techbox, ako partnerská stránka denníka N na subdoméne Techbox.dennikn.sk. „jedným z kľúčových očakávaní bolo aj možné zvýšenie návštevnosti vďaka množstvu čitateľov Denníka N, ktorí nemuseli dovtedy poznať TECHBOX.sk ako taký,“ povedal pre MediaWatch.Dog Števo Porubský, šéfredaktor Techbox.sk.

Očakávania sa podarilo naplniť, Techbox prešiel i redizajnom a novinkou na portáli je funkcia Rýchlych správ (inšpirované denníkom N a správami typu Minúta po minúte), vďaka ktorej technologickí nadšenci a čitatelia môžu denne konzumovať až 40 správ zo sveta technológií, čo je veľký benefit.

„Dátum 9. január nebude len pamätným dňom, kedy Steve Jobs predstavil iPhone, ale aj dňom, kedy TECHBOX.sk prekonal v návštevnosti hranicu 190 000 unikátov,“ uviedla s nadsázkou redakcia Techbox.

Podľa Google Analytics k 9. januáru 2017 (za posledný mesiac) dosiahla návštevnosť portálu Techbox.sk 190 402 unikátnych návštevníkov. Takmer polovica z nich navštívila portál z mobilných zariadení (88 478 unikátov).

Technologický portál TechBox.sk sa blíži k hranici čítanosti 200 tisíc unikátov mesačne - graf GA
zdroj: Techbox

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu