zdroj: Telekom (autor foto: Richard Heathcote/Getty Images)

Slovak Telekom od 24. mája prináša 4K obsah pre zákazníkov svojej online televíznej platformy Magio GO. V ponuke TV programov nového Magio GO dnes pribudli dve nové televízne stanice v Ultra HD rozlíšení – športový kanál Eurosport 4K a lifestylovo-cestopisný kanál Travel XP 4K.

Oba kanály budú vysielať v 4K rozlíšení a poskytnú vlastný atraktívny 4K obsah. Telekom odštartoval 4K vysielanie symbolicky so začiatkom grandslamového tenisového turnaja French Open, ktorý vysiela Eurosport 4K naživo v natívnom 4K rozlíšení.

„Chceli sme priniesť divákom 4K vysielanie spolu so štartom veľkého športového podujatia, aby si mohli naši zákazníci na svojich 4K televízoroch vychutnať živé prenosy v natívnom Ultra HD rozlíšení. Veríme, že ich zážitok zo sledovania French Open pohltí, ako keby sedeli priamo v hľadisku Roland-Garros,“ hovorí Andrej Miklánek, vedúci televízneho obsahu a rozvoja TV služieb Slovak Telekom.

„Okrem toho sme zákazníkom Magio GO priniesli aj lifestylový a cestovateľský program Travel XP 4K a v budúcnosti chceme 4K obsah ďalej rozvíjať,“ doplnil Miklánek.

Sledovanie nových 4K TV staníc nevyžaduje pre zákazníkov žiadne poplatky navyše. Môžu ich sledovať všetci zákazníci novej verzie Magio GO v rámci zvolených tematických balíkov, pričom program Eurosport 4K je zaradený v rámci športového balíka už od Magio GO M a program Travel XP 4K je dostupný v Magio GO XL.

Pre plnohodnotný zážitok zo sledovania vysielania v Ultra HD rozlíšení odporúča Telekom stabilné internetové pripojenie s minimálnou rýchlosťou sťahovania dát 25 Mbps. V 4K bude možné kanály sledovať na smart TV alebo cez Magio GO TV BOX.

Na mobilných zariadeniach a internetových prehliadačoch sa budú kanály zobrazovať vo vysokom rozlíšení, rozlíšenie 4K pre ne nebude dostupné. Telekom má aktuálne v ponuke portfólio 4K televízorov značiek Philips a Samsung s uhlopriečkou obrazovky od 126 cm (50“) až po 164 cm (65“), ktoré si môžu zákazníci Telekom objednať za zvýhodnených podmienok.

Živé prenosy v 4K zo svetových športových podujatí

Športový kanál Eurosport 4K vysiela živé prenosy v natívnom rozlíšení 4K z významných športových podujatí. Už od 24. mája si športoví fanúšikovia môžu vychutnať tenisové zápasy v rámci druhého grandslamového turnaja sezóny French Open 2021, ktorý sa tradične koná na antukových kurtoch parížskeho Rolland-Garros. V ponuke Eurosport 4K nebudú chýbať ani živé prenosy z US Open, či odložené letné Olympijské hry v Tokiu, ktoré sa konajú už o 2 mesiace.

Potulky svetom v Ultra HD

Pozrieť sa do všetkých kútov sveta v Ultra HD rozlíšení môžu diváci na programe Travel XP 4K. Tento kanál vysiela zaujímavé cestovateľské magazíny vlastnej produkcie z najrôznejších kútov sveta, od dažďových pralesov afrického Gabonu, aktívny vulkán v Indonézii, či polárne oblasti Aljašky, až po džungľu veľkomiest ako Mníchov, Manchester, či vietnamský Hanoj. Diváci môžu nasať strhujúcu atmosféru miestnych zákutí, farieb a chutí v sprievode skúsených svetových cestovateľov.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu