Nová služba poskytne zákazníkom druhé telefónne číslo, ktoré môžu bez obáv používať na internete či v cudzom prostredí bez toho, aby museli použiť ďalšiu SIM kartu alebo telefón.

Telekom uvádza službu Virtuálne číslo - dve telefónne čísla na jednej sim karte-autor foto-Jan Vašek , zdroj foto-pixabay.com
Telekom uvádza službu Virtuálne číslo – dve telefónne čísla na jednej sim karte. (autor ilustračnej foto: Jan Vašek , zdroj foto: pixabay.com)

Virtuálne číslo môžu zákazníci využívať bez ohľadu na to, či vlastnia najmodernejší smartfón alebo klasický telefón bez operačného systému. Pre použitie virtuálneho čísla stačí zadať predvoľbu 555 pred číslo, na ktoré chce zákazník zavolať alebo poslať správu.

Podobne funguje aj prijímanie hovorov a správ – prichádzajúce volania alebo prijaté textové správy na Virtuálne číslo sú odlíšené predčíslím 555, zákazník vie, že je práve kontaktovaný na svojom virtuálnom čísle.

Pre majiteľov zariadení s OS Android Telekom navyše ponúka praktickú aplikáciu, v ktorej môžu telefónne čísla vytáčať priamo. Aplikácia prináša aj ďalšie užitočné funkcie, ako napríklad prehľadné odlíšenie volania na virtuálne číslo pri prichádzajúcom hovore.

Ku každej SIM karte je možné aktivovať len jedno Virtuálne číslo.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu