Foto: Freepik

Od 1. januára 2017 dôjde k zmene názvu a profilácie hudobnej televíznej stanice Barrandov Muzika na Barrandov Family, cieľom je „zabezpečiť ďalší rast sledovanosti,“ ako informovala televízia.

Súbežne so zmenou názvu dochádza i k zmene vlastníckej štruktúry. Svoj podiel v Barrandov Muzika prevedie zakladateľ televízie Senzi/Barrandov Muzika, režisér Peter Núňez na majiteľa skupiny Barrandov, podnikateľa Jaromíra Soukupa.

Približne polovicu obsahu novej televízie Barranov Family bude naďalej tvoriť obsah známy divákom z televízie Barrandov Muzika, po novom ale pribudne i vlastná televízna tvorba skupiny Barrandov.

História vzniku Barrandov Muzika je spätá so slovenskou televíziou SENZI, keď sa jej zakladateľ Peter Núňez dohodol s TV Barrandov a v septembri 2015 odštartovala v Čechách nová hudobná televízia.

Spolumajiteľom spoločností Senzi i po zmene v TV Barrandov Muzika naďalej ostane Peter Núňez, ktorého diváci poznajú, ako režiséra relácie Slovensko hľadá SuperStar, alebo tanečných show Let’s Dance, či Bailando.

logo novej televízie
logo novej televízie

Dôvody na zmenu profilácie Barrandov Muzika a vznik novej televízie opísal majiteľ TV Barrandov Jaromír Soukup: „Všeobecne možno povedať, že sa hudobným televíznym staniciam orientovaným na konzervatívnych divákov veľmi nedarí. Barrandov Muzika mala síce nádejný štart, ale v súčasnej dobe už neplní naše očakávania. Navyše zatiaľ čo KINO Barrandov a Barrandov PLUS od svojho vzniku kontinuálne zvyšujú svoj podiel sledovanosti na trhu, tak Barrandov MUZIKA sa od júla tohto roku pohybuje pod hranicou 0,2%, “ uviedol k štartu novej televíznej stanice Barrandov FAMILY generálny riaditeľ skupiny Barrandov Jaromír Soukup a doplnil:

„od Barrandov FAMILY očakávame ďaleko lepšie výsledky, ktoré by mali pomôcť našej skupine v ďalšom raste. V tomto roku sledovanosť skupiny Barrandov presahovala cez deväť percent a nie je tajomstvom, že naše ambície sú ďaleko vyššie.“

„Podpísali sme zmluvy s významnými dodávateľmi obsahov napr. FremantleMedia, NBC Universal a ďalšie. Budeme natáčať ďalšie diely nášho seriálu Doktorka Kellerová, budú aj ďalšie diely úspešných relácií z vlastnej tvorby, ako sú Sudkyňa Barbara alebo Nebezpečné vzťahy,“ dodal Jaromír Soukup.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu