Nová televízia IN začala s testovacím vysielaním len v polovici decembra 2015. Na utorok 23. februára o 20:30 hod ohlásila svoj ostrý štart.

Prvou reláciou bude predvolebná diskusia s názvom Voľby 2016, ktorú bude moderovať bývalý zakladateľ internetového rádia Slobodný vysielač Norbert Lichtner a Ľubomír Huďo, bývalý redaktor rádia Slobodný vysielač a redaktor časopisu Zem&Vek.

I nad týmito diskusiami bude dohliadať Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorá špeciálne monitoruje v čase volieb vysielanie rádií a televízií už od soboty 13. februára. Čítaj viac. 

„OZ Infovojna uzavrela zmluvu s INTV o výrobe hlavného večerného spravodajstva, ktorá by mala byť financovaná dobrovoľnými príspevkami od divákov. Dôvod je jediný – zachovať si nezávislosť na inzerentoch. Hlavné večerné spravodajstvo bude bez reklám,“ povedal Norbert Lichtner pre Masmediálne.info.

Tvárou televízie sa má stať aj bývalá moderátorka televízie Markíza Martina Šimkovičová. Tá sa však aktuálne uchádza o hlasy občanov v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, ako kandidátka strany Sme rodina majiteľa Fun rádia Borisa Kollára.

IN TV prezentuje Martinu aj na svojej internetovej stránke intv.sk:

Martina Šimkovičová IN TV reprefoto intv.sk
zdroj: intv.sk

Nová televízia IN je plno formátová, má vysielať prostredníctvom DVB-T, satelitu a cez internet. „Prieskum verejnej mienky na Slovensku a nasledujúca kvalitatívna analýza televízneho vysielania a programovej štruktúry najsledovanejších televízií ukázali, že existuje priestor pre vznik novej televízie. Otvára sa možnosť komerčného úspechu televízie so zameraním na kvalitnú publicistiku, seriózne spravodajstvo, užitočné programy a nezvyčajnú zábavu. Slovenské publikum potvrdzuje záujem o komerčnú televíziu, ktorá bude nositeľom kvalitného, necenzurovaného spravodajstva, publicistiky, zaujímavých dokumentárnych filmov, kultúry či detských programov. IN TV – iná televízia, je plnoformátová televízia, ktorá vznikla na základe dopytu po atraktívnych programoch, ako potvrdil spomínaný prieskum,“ predstavila sa IN TV na svojom webe.

Na otázku či bude nová televízia spolupracovať aj s rádiom Slobodný vysielač a časopisom Zem&Vek sa Norbert Lichtner pre Masmediálne.info vyjadril, že: „S rádiom Slobodný vysielač je otázka spolupráce stále otvorená (nie našim pričinením) a šéfredaktor časopisu Zem&Vek dal definitívnu bodku za akoukoľvek spoluprácou dňa 25. júna 2015 v relácii Informačná vojna na rádiu Slobodný vysielač.“

Spoločnosť IN TV si chce poistiť na Úrade priemyselného vlastníctva SR viacero názvov pre svoje relácie napr. Dobré ráno s IN, Televízne správy, ale i Dobré správy, ktorý však už niekoľko rokov pre svoju reláciu používa televízia TA3. Čítaj viac.

Vysielanie IN TV odštartuje o 20:30 hod v utorok 23. februára a sledovať sa bude dať aj ako online stream > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu