Televízia JOJ dostala pokutu 15 tisíc eur! - obr.2-freeimages.com
ilustračná foto, zdroj: freeimages.com

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila v utorok 12. mája televízii JOJ jednu z najvyšších pokút za nedodržanie zákona. Televízia JOJ dlhodobo porušuje zákon.

RVR na svojom zasadaní rozhodla o udelení sankcie televízii JOJ za to, že nedodržala označenie programu piktogramom pre ochranou maloletých, keď odvysielala počas dňa upútavku na nevhodné programy pre mládež Ozajstné zviera, Teror vo vlaku, Črepiny a Odhalenie, ktoré boli nevhodné pre deti vo veku do 15 rokov a na obrazovke boli nesprávne označené príslušnými grafickými symbolmi označovania programu tzv. JSO pre ochranu maloletých. Televízii za to udelila Rada pokutu vo výške 15 tisíc eur.

Zároveň Rada začala voči televízii JOJ správne konanie vo veci možného porušenia zákona o počte povolených prerušení reklamou v programe Chaos, ktorú prerušila televízia zaradením reklamy až päťkrát.

Taktiež Rada začala voči televízii JOJ, resp. jej vysielateľovi MAC TV správne konanie vo veci možného porušenia zákona v súvislosti s tým, že v štatistike o odvysielanom programe za 1. štvrťrok 2015 neuviedol podiel nových diel odvysielaných v rámci programovej služby JOJ, JOJ PLUS, WAU a RiK.

Do tretice Rada začala správne konanie voči televízii WAU, resp. voči jej vysielateľovi MAC TV, s. r.o. vo veci možného porušenia zákona o ochrane maloletých – JSO v súvislosti s vysielaním programu Milenec vdovy, ktorý nesprávne označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov.

Marián Luha

Celé znenie rozhodnutia Rady > pozri

Televízia JOJ dostala pokutu 15 tisíc eur! obr. 2 - freeimages.com

Autor výstižnej grafiky je umelec Nemo, zdroj pixabay.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu