Televízia JOJ dostala pokutu za vyobrazenie erotických pomôcok v seriáli Profesionáli - zdroj-pixabay.com
zdroj: pixabay.com

Rada pre vysielanie a retransmisiu  26. mája 2015 udelila televízii JOJ pokutu vyše 5 tisíc eur, televízii Markíza 4 tisíc a zároveň Rada začala voči nej viacero správnych konaní, pre podozrenie z porušení zákona.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila televízii JOJ, resp. jej vysielateľovi spoločnosti MAC TV opäť vysokú pokutu.

Rada udelila pokutu 3 500eur televízii JOJ za to, že odvysielala reklamné šoty na lieky Mucosolvan bez jednoznačnej a zrozumiteľnej výzvy na pozorné prečítanie poučenia o správnom použití lieku a odporúčania poradiť sa o použití lieku s osobou oprávnenou predpisovať alebo vydávať lieky.

Rada zároveň udelila pokutu 1 500 eur televízii JOJ PLUS za to, že seriál Profesionáli, označila ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov a to i napriek tomu, že v ňom  boli zobrazené erotické pomôcky a obsahoval obscénne vyjadrovanie, preto mal byť označený ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

A ako poslednú v ten deň uložila RVR vysielateľovi MAC TV sankciu 165 eur za porušenie zákona ku ktorému došlo tým, že si neviedol štatistiku o odvysielanom programe programových služieb JOJ, JOJ PLUS a WAU vrátane vyhodnotenia podielu nových diel a nedoručil ju Rade v stanovenej lehote.

Plné znenie rozhodnutí Rady si môžete prečítať  > tu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu