nový seriál Uhorčík (zdroj: TV JOJ)

V absolútnej premiére predstaví TV JOJ nový seriál Uhorčík – vtipnú recesiu a odľahčenie zbojníckej témy na ľudovú nôtu a po nej ďalšiu časť šou Zlatá maska.

Pripravte sa na poriadnu dávku humoru. V TV JOJ pripravili pre vás zbojnícky príbeh, ktorý sa nikdy nestal, ale pobaví. Taká je JOJkárska jesenná novinka Uhorčík. O námet a scenár nového seriálu sa postaral René Štúr, ktorý má na svojský humor talent a tiež televíznu prax.

V spolupráci so Sväťom Malachovským či s Mariánom Labudom ml. v hlavných úlohách prinesú na obrazovky bežne nevídaný formát v podobe ľahkej, oddychovej slovenskej paródie na zbojnícke výčiny Jánošíkovej družiny, v ktorej sa historické fakty rozchádzajú a dozvedáme sa, že skutočným lídrom a lišiakom v jednej osobe nebol Jánošík, ale Uhorčík.

A ten je stále o krok vpred. Až tak, že svoju dobu predbehol a zostal nepochopený celou družinou. Napriek tomu sa s láskou stará o Jánošíkov imidž a snaží sa z neho vykresať vzor, ktorý by mohli nasledovať generácie.

Je krôčik od úspechu. Už len ukočírovať Hrajnohu (Marián Labuda ml.), Slotovčíka (Tomáš Bezdeda), Ilčíka (Martin Mihalčín), Hendykepčíka, Rapčíka(Nathael Luciano Tsimbazafy) , Gejdošíka (Sväťo Malachovský)a pospolitý ľud.

Potom grófa (Sväťo Malachovský) a grófku Somlónyi (Henrieta Jančišinová–Kolláriková), ich dcéru (Karin Haydu) a hordu drábov pod vedením Csákyho (Jozef Adamčík).

A ešte k tomu konkurenčnú zbojnícku družinu… Aj keby to Uhorčík všetko zvládol, čaká ho najväčšia výzva – jeho dvojča Brigita. Jasnovidka a ježibaba, ktorá má Uhorčíka na háku.

Dvanásťdielny Uhorčík je pretkaný ľudovými piesňami a tancami profesionálov a tvorcovia do deja zakomponovali prvky folklóru s autentickými kostýmami zbojníckej doby.

Prepojenie súčasnosti s minulosťou, prostredníctvom satirických gagov, má ambíciu poskytnúť divákom všetkých vekových kategórií priestor na uvedomovanie si rozdielnosti vnímania života kedysi a dnes.

Ide tak o jedinečný námet s potenciálom historicko-politickej satiry, s vyjadreniami niektorých súčasných politických postáv, ktoré v spoločnosti rezonujú – čo takisto prináša komické situácie, hlavne pre mladú generáciu.

Po premiére seriálovej novinky ponúkne TV JOJ svojim divákom ďalšiu časť šou Zlatá maska. Detektívi budú mať aj tento raz zamotanú hlavu z indícií a vy si nenechajte ujsť napínavé rozuzlenie – kto sa skrýva pod maskou?

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu