repro foto: TV JOJ

Slovenské a české filmy sa tešia veľkému diváckemu záujmu, ako v kinách, tak aj v televízii. Dôkazom toho je aj film Príliš osobná známosť, ktorý televízia JOJ koprodukovala.

Táto Evitovka bola jednotkou slovenských kín vo svoj otvárací víkend v januári tohto roka a jednotkou bola aj pri minulotýždňovej televíznej premiére na JOJke, kedy vyhrala v užšej cieľovej skupine, ale aj v cieľovej skupine 12+ (film si pozrelo spolu 441-tisíc divákov).

Televízia JOJ prinesie tento rok svojim divákom ešte ďalšie tri filmy z domácej slovenskej či českej filmovej produkcie. Diváci sa môžu už v utorok 17. novembra o 20:35 tešiť na film Ženská na vrchole, ktorý bol 4. najnavštevovanejší slovenský film v kinách za rok 2019.

V decembri ponúkne TV JOJ divákom dva filmy – Šťastný nový rok s hviezdnym slovenským i českým obsadením, ktorý bol 2. najnavštevovanejší slovenský film v kinách za rok 2019 po filmovom trháku Trhlina a 5. najnavštevovanejší film celkovo za rok 2019.

A film Posledná aristokratka – jednotku v kinách vo svoj otvárací víkend na Slovensku a mal dve nominácie na ocenenie Český lev.

Ženská na vrchole
Zimná romantická komédia, v ktorej láska premôže aj bod mrazu. Svojrázna a nezadaná majiteľka biokaviarne Helena odchádza na podnet svojej tety Ely s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka svojej roztržitosti či hre osudu sa však neocitne v luxusnom hoteli, ale vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom, uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakom čase sa jej milujúca matka rozhodne prinútiť protestujúceho otca, aby sa aj oni vydali na hory. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia na nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľ čo malý Mikuláš sa chce stať – tak ako Richard s Mišom – ozajstným horalom. Je jasné, že táto nesúrodá partička v snehom zapadnutej chate Samotke sa počas zimných sviatkov rozhodne nudiť nebude.

Hrajú: Anna Polívková, Bolek Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Antonín Holoubek, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk, Matjaž Javšnik, Marek Taclík, Marianna Malcová a ďalší.

Šťastný nový rok
Vianočná romantická komédia v réžii Jakuba Kronera s výnimočným hereckým obsadením, natočená v zimnom prostredí Vysokých Tatier. Scenár filmu sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok a cez množstvo komických, ale i romantických situácií ukazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.

Hrajú: Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová, Gabriela Marcinková, Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Anna Kadeřávková, Karolína Tkáčová, Nina Petrikovičová, Jiří Bartoška, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jakub Prachař, Marek Majeský, Petr Vaněk

Posledná aristokratka
Komédia o rodine a koreňoch. A tiež o tom, že s nadhľadom a správnymi ľuďmi sa dá zvíťaziť aj v zdanlivo vopred prehratých bitkách. Na sklonku roku 1996 rodený Newyorčan Frank zdedil po svojich šľachtických predkoch v Česku starobylé rodové sídlo – zámok Kostka. Gróf František Antonín Kostka z Kostky, potomok emigrantov, sa tak po viac než štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Mariou a temperamentnou manželkou Vivien na veľký návrat do Čiech. Mimochodom, krstné meno Marie je v rode Kostkovcov prekliate, pretože žiadna z jej menovkýň sa nedožila viac než dvadsiatich rokov. Čerství aristokrati poznajú niekdajšiu vlasť a zámocký život len z dávneho rozprávania príbuzných, a preto ich miestne pomery a česká realita mierne zaskočia. Nečudo, veď všetky záležitosti spojené s reštitúciou pre nich rieši právny zástupca Benda. Zámok nájdu v stave pozvoľného rozkladu a mimo akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi zámku sú kastelán Josef, bodrá gazdiná, pani Tichá, a hypochondrický údržbár Krása. Najbližšie v okolí, na susednom zámku Hviezda, býva mladý šľachtic Max z početného rodu Launovcov. Kým personál zámku pozvoľna precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, Frank s rodinou stoja pred ťažkou voľbou – predať rodinné sídlo a vrátiť sa do Ameriky, alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť?

Hrajú: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Táňa Pauhofová a ďalší.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu