Keď na manipuláciu v spravodajstve upozornili reportéri TV Nova Emma Smetana a Hanuš Hanslík, dostali výpovede.

„Miloš Zeman, Andrej Babiš, Ivo Valenta, či hnutie Úsvit, o tom všetkom sa v TV NOVA informovalo a informuje viac než podivne,“ uviedol vo svojej reportáži portál Forum24.cz.

„Ja som z pozície vedúceho domáceho spravodajstva editoval reportáže. Niektoré reportáže, ktoré mi prechádzali rukami, tak som prišiel k záveru, že za ne nemôžem prijať zodpovednosť, upozorňoval som na to, že tie reportáže nie sú z môjho pohľadu objektívne, že nie sú v poriadku,“ povedal pre Forum24.cz Hanuš Hanslík a dodal:

„A tieto moje pripomienky neboli brané v úvahu, takže to celé vyvrcholilo tým, že som toto moje podozrenie z manipulácie s reportážami a s obsahom spravodajstva, oznámil generálnemu riaditeľovi televízie.“

„Reakcia bola taká, že sa na základe môjho oznámenia rozbehlo nejaké vyšetrovanie, ktorého podrobnosti ale nepoznám (…), vyšetrovanie trvalo 4 mesiace a závery boli vlastne „nijaké“. Bolo mi povedané, že nebolo zistené nič čo by vyvracalo moje podozrenie, ani nič čo by ho potvrdzovalo,“ povedal Hanslík.

„Zhruba pól roka po konci vyšetrovania som dostal výpoveď z dôvodu reorganizácie,“ dodal pre Forum24.cz Hanuš Hanslík.

„My sme na to najvyššie vedenie upozorňovali spolu a tú výpoveď sme tým pádom dostali obaja, ale v nejakom časovom rozostupe, asi aby to bolo menej podozrivé,“ dodala bývalá kolegyňa Hanslíka, reportérka Ema Smetana.

Pozrite si reportáž:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu