Televízia Prima dostala v sobotu 29. augusta novú tvár. Na obrazovke sa objavili nové jesenné identy, ktoré budú nadväzovať na jarné znelky, ktorých koncept vychádzal z hviezdneho obdobia českej audiovízie šesťdesiatych rokov, kedy sa robili jednoduché grafické klipy. Aj tentoraz Prima stavila na svoje televízne tváre a modernú a čistú grafiku.

„Celá tohtoročná jeseň je na Prime pod heslom „viac „. Máme viac vlastnej tvorby, premiér i našich koprodukčných filmov, a tak aj v znelkách nadväzujeme na jar, ale všetkého je VIAC – pohybu, úsmevu, optických trikov aj viac tvárí,“ povedal Michal Pacina, kreatívny riaditeľ televízie Prima.

Dvojdňového natáčania sa zúčastnili známe tváre Primy, nielen moderátori, ale aj herci súčasných a nových seriálov. V rôznych pózach sa predstaví Gabriela Kratochvílová, Roman Šebrle, Klára Doležalová, Karel Voříšek (Zprávy FTV Prima), Jan Kraus (Show Jana Krause), Markéta Planková (Cesty domů), Jakub Prachař (Československo má Talent), Zdeněk Pohlreich (Áno, šéfe!), Adéla Gondíková a Dalibor Gondík (Gondíci s.r.o.), Martin Dejdar, Filip Blažka, Václav Postránecký, Leoš Noha (Vinaři), Josef Klíma (Očima Josefa Klímy), Monika Leová (Odpolední zprávy) či nová moderátorka TOP STAR magazínu Eva Perkausová.

Jesenny ident TV Prima - obr. 5
Adéla Gondíková a Dalibor Gondík, Gondíci s.r.o. (zdroj: TV Prima)
Jesenny ident TV Prima - obr. 6
Martin Dejdar, protagonista nového seriálu Přístav (zdroj: TV Prima)

Znelkám dominujú štyri hlavné farby – čierna, červená, oranžová a modrá. Špeciálne vyrobené kulisy v sebe skĺbia hru a interakciu so živými dekoráciami, do ktorých kreatívci TV Prima implementovali samotných moderátorov a hercov.

herečka z Cest domů Markéta Planková v hre oranžových bodiek (zdroj: TV Prima)
Markéta Planková (zdroj: TV Prima)

„Je to úplne iná disciplína, je to veľa o milimetroch, o sústredení, o prenášaní váhy. Mám pocit, že sa na pár sekúnd spojí hrozne veľa ľudí, ktorým ide o pekný obrázok a pekne urobené dielo,“ povedala Markéta Planková, herečka zo seriálu Cesty domů, ktorú diváci v znelke uvidia v hre oranžových bodiek, ktoré za pomoci plných oranžových okuliarov a synchronizovaného pohybu kamery vytvoria jednotný celok.

Nové jesenné identy videli diváci po prvýkrát v sobotu 29. augusta po spravodajskej hodine, ktorá v nasledujúcich dňoch takisto prejde ľahkou grafickou úpravou. Existujúce znelky budú viac v súlade s celým grafickým konceptom a logo TV Prima sa v znelkách Zpráv FTV Prima, Krimi zpráv a Diváckych zpráv po prvýkrát predstaví aj v 3D.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu