V súčasnosti jestvujú tri distribučné kanály – kábel, internet a až 45% percent domácností stále sleduje televíziu cez satelit.

„Trhový podiel satelitného televízneho vysielania v Slovenskej republike sa neustále zvyšuje. Podiel HDTV na trhu sa počas piatich rokov takmer strojnásobil a viac ako polovica slovenských domácností v súčasnosti odoberá televízny signál vo vysokom rozlíšení (HD) zo satelitu. Vyplýva to zo štúdie Satellite Monitor za rok 2015, ktorú spoločnosť SES každoročne vydáva za účelom prieskumu televízneho trhu,“ uviedol satelitný operátor SES.

rozdelenie domacnosti podla typu prijmu tv signalu-udaje SES, zdroj Pram Consulting
údaje SES, zdroj: Pram Consulting

Pozrite si zaujímavú diskusiu „SME Naživo“ o tom, či „Zabijú YouTube a Netflix televíziu?“.

V diskusii sa v stredu 20. apríla v kaviarni Foxford v Bratislave stretli Tibor Búza, programový riaditeľ RTVS, Andrej Miklánek z Magio TV (Slovak Telekom) a scenárista, copywriter a autor scenára k filmu Červený kapitán Miro Šifra.

V debate sa zhodli, že tradičná lineárna televízia má v spoločnosti nezastupiteľné miesto a ešte dlho ju služby typu „video on demand“ nenahradia. Zhruba 45% domácností na Slovensku stále využíva satelitnú distribúciu pre sledovanie televízie. Slovensko je totiž hornatá krajina a satelit bude mať preto ešte dlhé obdobie výrazne zastúpené pre šírenie TV signálu, uviedol Andrej Miklánek.

Televízie zažívajú svoju zlatú éru, slovenský diváci ju sledujú v priemere až štyri hodiny denne, uviedol Tibor Búza.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu