Televízne noviny (foto: TV Markíza)

Aktuálna situácia v súvislosti so šírením koronavírusu výrazne zvyšuje divácky záujem o spravodajské relácie. Televízne noviny sa v pondelok, 9. marca 2020, stali na obrazovkách televízie Markíza v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 sa včerajšie Televízne noviny stali doposiaľ druhým najsledovanejším programom roku 2020, keď dosiahli vysoko nadpriemerný rating 12,6 a rekordný tohtoročný trhový podiel 33,7 %.

Súhrn najdôležitejších informácií z domova i zo sveta TV Markíza sprostredkovala až 698-tisíc divákom starším ako 12 rokov, čo je v prípade Televíznych novín druhý najvyšší počet od začiatku tohto roka.

Druhé miesto v rebríčku sledovanosti patrilo nasledujúce relácii Počasie, ktorá zaznamenala excelentný rating 11,5 % a trhový podiel 30,8 %. Aktuálne informácie o počasí si nenechalo ujsť 652-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc sa taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách stal podvečerný seriálový hit Oteckovia.

V cieľovej skupine 12-54 obsadil tretiu priečku s výborným ratingom 9,3 % a trhovým podielom 30,5 %. Konkurenčná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší podiel na trhu 11,0 %.

Včerajšiu epizódu najobľúbenejšieho rodinného seriálu si vychutnalo dovedna 486-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oteckovia tak zároveň na diaľku porazili aj večerné prime-time programy konkurencie, a to v oboch hlavných cieľových skupinách.

Jednotkami na trhu v čase vysielania boli aj večerné premiérové epizódy rodinných komediálnych seriálov Susedia (rating 7,8 % / share 21,2 % v CS 12-54) a Pán profesor (rating 6,7 % / share 21,8 % v CS 12-54).

Najvyššie priečky v rebríčku sledovanosti menších staníc patrili tradične obľúbenému tureckému seriálu Moja malá princezná na obrazovkách televízie Doma.

Prvá epizóda z pravidelnej večernej dvojporcie sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala doposiaľ absolútne najsledovanejšou od januárového štartu seriálu. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla rekordný rating 2,7 % a nadpriemerný trhový podiel 7,4 %.

Vychutnalo si ju taktiež rekordných 204-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Podvečer sa na Doma s úspechom vrátil populárny seriál z lekárskeho prostredia Dobrý doktor (rating 1,8 % / share 4,8 % a rating 1,7 % / share 5,0 % v CS 12-54).

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola v pondelok v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 trhovým lídrom celodenne (share 30,3 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 32,7 %).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu