Miroslav Frindt (zdroj: M.F.)

„Dôvodom majú byť zdravotné problémy Hany Lyons, ktorá na toto miesto prišla len pred niekoľkými týždňami ako náhrada za Borisa Chmela,“ uviedli Aktuality.sk. Riaditeľom sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS zostáva Vahram Chuguryan.

„Miro Frindt je počas práceneschopnosti vedúcej Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Hany Lyons poverený jej zastupovaním,“ uviedla pre Mediahub.sk hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Miroslav Frindt sa pôvodne vyučil za maliara-natierača. Chcel sa venovať žurnalistike a preto odišiel z Dolného Kubína, kde sa narodil, do Bratislavy. Začínal v tlačovej agentúre TASR, neskôr pôsobil v denníku Národná obroda a televízii VTV.

Potom trinásť rokov pôsobil ako reportér hlavnej spravodajskej relácie Správy STV a neskôr sa stal moderátorom viacerých spravodajských relácií RTVS.

Vo februári 2017 mu vyšiel knižný debut Prípad Najdúch, je fikciou, opisuje v nej zákulisie prostredia televíznej žurnalistiky verejnoprávnej spravodajskej stanice TV Slovakia 24, ktorá sídli na najvyššom poschodí v mrakodrape v Mlynskej doline a vysiela od roku 1998.

Prečítajte si rozhovor > Miroslav Frindt: Dôležitá je práca s faktami, nie s tým, čo kto kde povedal

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu