Discovery Channel je hlavným kanálom spoločnosti Discovery Networks CEEMEA a jej divízie Discovery Communications, ktorá je najväčšou mediálnou spoločnosťou na svete, ktorá sa zameriava na faktografický obsah.

Nová podoba televízneho kanála Discovery Channel, s ktorou sa diváci v Českej republike a na Slovensku po prvý krát stretli už 24. mája, je dielom tímu grafikov Discovery Networks CEEMEA pod vedením kreatívneho riaditeľa Stephena Royleho.

Ústredným motívom novej grafiky je modernizované logo, v ktorom sa tradičná zemeguľa používaná značkou Discovery prelína s veľkým písmenom „D“.

 

Stephen Royle, kreativny riaditeľ Discovery Networks CEEMEA doplnil: „Zemeguľa sa teraz objavuje v niekoľkych rôznych, dynamicky ztvárnených podobách, ktoré môže náš kanál kreativne používať podľa kontextu. Tématická sada návrhov zahrňuje „hrdinskú“ zemeguľu, zlatou zemeguľou, ohnivou zemeguľou, ľadovou zemeguľou, vodnou zemeguľou a zemeguľou, ako ľudský výtvor. Symbolizujú bohatú programovú ponuku kanála Discovery a sú späté s rôznymi témami, ktorým sa Discovery Channel venuje.“

Ukážka nových logotypov Discovery Channel:

 

Televízny kanál Discovery Channel má nové logo a vizuálnu identitu - 2


Ukážka starého loga Discovery Channel, pre porovnanie:
Televízny kanál Discovery Channel má nové logo a vizuálnu identitu - toto je stare logo
„Nová vizuálna podoba vysielania kanála Discovery Channel symbolizuje ďalší stupeň jeho vývoja v reakcii na potreby a záujmy dnešného publika. Nový vzhľad je univerzálnejší a dynamickejší, avšak hlboko zakotvený v našej dlhoročnej tradícii uspokojovania zvedavosti našich divákov,“ dodáva Richard Pembroke, Head of Channels, Discovery Networks CEN.

Zavedenie novej grafiky kanála Discovery Channel tiež sprevádza úplne nová letná programová schéma.

Ukážky novej vizuálnej podoby televízneho kanála Discovery Channel si môžete pozrieť tu:

 

 

 

 

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu