Televízny kanál venovaný slovenskému folklóru Folklorika sa dostal na čelo sledovanosti medzi hudobnými kanálmi

Už po prvom mesiaci od štartu nového exkluzívneho kanálu Telekomu sa Folklorika dostala na čelo sledovanosti medzi hudobnými kanálmi.

Spomedzi kanálov zaradených v základnom balíku (Senzi, Rebel a Folklorika) bola v júni nová stanica suverénnym lídrom, pred druhým kanálom v poradí mala až 15-percentný náskok. Ako vyplynulo z výsledkov sledovanosti Magio IPTV. Započítané boli boxy, ktoré mali v júni zapnuté daný kanál aspoň jeden krát počas najmenej troch minút bez prerušenia.

Nový exkluzívny kanál Telekomu venovaný slovenskému folklóru dokonca v júni v sledovanosti predstihol aj také hudobné značky ako VH1, či MTV, Ocko a ďalšie.

„Predpokladali sme, že Folklorika má potenciál osloviť veľký okruh divákov, no také jednoznačné prvenstvo medzi tematickými hudobnými kanálmi nás milo prekvapilo. Svoje však mohla zohrávať aj zvedavosť našich TV zákazníkov, chceli sa pozrieť na novinku v našej ponuke. Ďalšie mesiace ukážu, či si slovenský folklór a jeho dokumentárny presah získali ich srdcia natrvalo,“ uviedol Peter Gálik Senior špecialista komunikácie spoločnosti Slovak Telekom, a.s.

Slovensko žije folklórom, potvrdzuje to najnovší prieskum piva Šariš, ktorý ukázal, že tradície a kultúrne bohatstvo sú súčasťou života až dvoch tretín Slovákov.

Obľúbená je pritom najmä tradičná slovenská kuchyňa či ľudové piesne, no v kurze sú stále aj ručné práce ako háčkovanie či keramikárstvo. Slováci obľubujú aj folklórne festivaly.

Folklór sa stal neoddeliteľnou súčasťou života veľkej väčšiny Slovákov. Najsilnejší presah do súčasnosti má však hudba a tanec, ktoré si v televízii či rádiu podmanili až tretinu populácie.

Dôkazom toho je aj najúspešnejšia folklórna šou Zem spieva z produkcie RTVS, ktorá chytila za srdce státisíce Slovákov.

Návrat k ľudovým tradíciám či remeslám v poslednom období zaznamenáva veľký boom. Ako vyplynulo z prieskumu, ktorý pre Šariš realizovala spoločnosť ppm factum, väčšina Slovákov je na svoj pôvod hrdá a naše zvyky a tradície zachovávajú aj pre ďalšie generácie. > Čítaj viac.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu