autor foto: Milan Krupčík, zdroj: RTVS

Počas sobotného večera sa lídrom v sledovanosti medzi slovenskými televíznymi stanicami stala RTVS. Súťažno-zábavnú šou Záhady tela sledovalo v priemere 479 tisíc divákov s trhovým podielom 20,5 % v cieľovej skupine 12+, čím sa zároveň stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Vysokej sledovanosti sa tešili aj ďalšie víkendové zábavné relácie, športové prenosy a diskusná relácia O 5 minút 12.

Záujmu divákov sa tešila už v piatok repríza súťažno-zábavnej šou Milujem Slovensko, ktorú sledovalo 374 tisíc divákov s trhovým podielom 16,4 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola relácia najsledovanejším programom v rámci televíznych staníc. Podvečerná relácia Duel zaznamenala podobne vysokú sledovanosť, ktorá dosiahla hodnotu 375 tisíc divákov s trhovým podielom až 21,0 % v cieľovej skupine 12+.

V sobotu večer si na premiérovú epizódu Záhad tela preplo až 672 tisíc divákov, pričom priemerná sledovanosť dosiahla hranicu 479 tisíc divákov s trhovým podielom 20,5 % v cieľovej skupine 12+. Po nej nasledovala premiérová časť satirického seriálu Pumpa, ktorá si medzitýždenne polepšila a sledovalo ju 346 tisíc divákov s trhovým podielom 16,0 % v cieľovej skupine 12+.

Talkšou Petra Marcina Neskoro večer si nenechalo ujsť 297 tisíc divákov s trhovým podielom 17,1 % v cieľovej skupine 12+. Počas celého večera bola Jednotka najsledovanejšou televíznou stanicou.

Záujmu divákov sa teší aj relácia Tajomstvo mojej kuchyne. Po minulotýždňovej premiérovej časti s novou moderátorskou dvojicou zaznamenala divácky pokles, ale aj napriek tomu prilákala v nedeľu podvečer k obrazovkám 232 tisíc divákov s trhovým podielom 10,8 % v cieľovej skupine 12+.

Vysokej sledovanosti sa počas uplynulej nedele tešila aj diskusná relácia O 5 minút 12. Reláciu sledovalo počas nedeľného poludnia v priemere až 486 tisíc divákov s trhovým podielom 29,6 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola relácia opäť najsledovanejším televíznym programom.

Víkend prilákal k televíznym obrazovkám aj športových fanúšikov. Vysokej sledovanosti sa tešili športové prenosy na Dvojke.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní žien sledovalo v sobotu predpoludním v priemere 199 tisíc divákov s trhovým podielom 18,4 % a v rámci Majstrovstiev sveta v biatlone si preteky žien nenechalo ujsť 161 tisíc divákov s trhovým podielom 12,5 % v cieľovej skupine 12+. Oba prenosy boli v danom čase najsledovanejším televíznym programom.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu