Jaro Žídek (zdroj foto: Media Centrál)

Po tom čo odišiel z televízneho biznisu založil si spolu s manželkou Katarínou vlastnú reštauráciu pri hoteli Albrecht na Mudroňovej ulici v Bratislave, po štyroch rokoch sa rozhodol hektický život podnikateľa zavesiť na klinec a je z neho šéfkuchár v bratislavskej reštaurácii hotela River Park.

„Som veľmi rád, že si pán Žídek vybral z viacerých ponúk práve tú našu a rozhodol sa obohatiť hotel svojimi dlhoročnými skúsenosťami. Pre náš gastro tím je to veľká česť a príležitosť naučiť sa od neho nové postupy a zručnosti,“ povedal o spolupráci Branislav Kačkovič, riaditeľ Grand Hotela River Park.

„Menu bude vždy obsahovať sezónne ingrediencie, ktoré odoberám od spoľahlivých lokálnych dodávateľov. Tak viem, že všetko bude vždy výbornej kvality,“ povedal o svojich plánoch Jaroslav Žídek. 

Televízny showman Jaroslav Žídek je novým šéfkuchárom Grand Hotela River Park - foto
Jaro Žídek (zdroj foto: Media Centrál)

Jaroslav Žídek pôvodom z Čiech, pracuje na Slovensku už 14 rokov, býva v maďarskej Rajke. Do konca novembra 2016 viedol reštauráciu hotela Albrecht v Bratislave, ktorú si prenajal v roku 2012.

Splnil si tak sen mať svoju vlastnú reštauráciu s rodinnou atmosférou. Za ten čas do nej priniesol množstvo fanúšikov a stálych hostí. Tu zúročil svoje skúsenosti, ktoré získal pôsobením v Čechách, v Španielsku, v Škandinávii ako aj v bratislavských reštauráciách Camouflage a Flowers.

Tie vďaka jeho kuchárskemu umeniu získali niekoľko ocenení od slovenských (TREND TOP reštaurácie a hotely, Gurmán AWARD) a rovnako aj zahraničných hodnotiteľov (Feinschemcker, Gault Millau, Falstaff).

Účinkoval v slovenských kuchárskych reláciách a je autorom niekoľkých kuchárskych kníh (Šéfkuchár v paláci, Nebíčko v papuľke 1 a 2).

Prečítajte si aj:

Rozhovor so šoumenom a kuchárom Jarom Židekom

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu