zdroj: TV Prima

Televízia Prima, ktorej vysielanie môžu na Slovensku diváci sledovať prostredníctvom kanálu Prima PLUS, mení podobu svojich hlavných spravodajských relácií.

Jeho hlavnou charakteristikou bude Česko v priamom prenose, armáda takmer 70 reportérov, spravodajské štáby neustále v akcii a vysielanie online na internete či Facebooku. Nové Velké Zprávy, hlavná spravodajská relácia televízie Prima, ktorá sa divákom prvýkrát predstaví už 1. júla v absolútne novej podobe.

Po novom budú mať VELKÉ ZPRÁVY 45-minút, vysielať sa budú vždy od 18.55, a tak ako dosiaľ, aj od júla bude hlavná spravodajská relácia vysielaná v priamom prenose súčasne aj na slovenskom kanáli Prima PLUS.

„Velké Zprávy ponúknu divákom prostredníctvom živých vstupov reportérov z regiónov dianie v Česku v priamom prenose. Redakcia Krimi zpráv spojila sily s redakciou domáceho spravodajstva. Väčší priestor dostanú tiež témy zo zahraničia. Po novom vsádzame namiesto klasických reportáží práve na živé vstupy z miest v reálnom čase. Naživo pokryjeme dianie v celej Českej republike. Divákom ponúkneme ešte viac správ z domova i zo sveta a nebojíme sa žiadnych tém,“ hovorí Jitka Obzinová, šéfredaktorka spravodajstva a publicistiky televízie Prima.

Dvojminútové reportáže z domova i zo sveta natlačené v dvadsiatich piatich minútach, začínajú byť v televíznom spravodajstve po celom svete minulosťou. Dianie sa dnes totiž mení z minúty na minútu. Pripravovať reportáže, vyberať zábery, písať texty, nahovoriť komentáre a pokrývať obrázky, to všetko trvá.

„Dobre vieme, že dnešný divák chce informácie dostať pokiaľ možno ihneď a živé vstupy sú skvelou príležitosťou, ako správu podať rýchlo, prehľadne a jasne. Viac živých vstupov, najnovšie informácie, aktuálny vývoj. Nová podoba, nové zistenia, nové súvislosti, to zásadné a naživo z celej Českej republiky. Sme tam, kde sú naši diváci, vsádzame na silu regiónov a veríme, že nové Velké Zprávy pre nich budú skvelým zdrojom o dianí u nich doma aj vo svete,“ doplnila Obzinová.

Súčasťou Velkých Zpráv je tiež Facebook Zpravodajství FTV Prima, kde reportéri priamo z miesta už počas dňa informujú o aktuálnom dianí. To všetko dopĺňa ešte program Názory bez cenzúry, ktorý je vysielaný naživo niekoľkokrát týždenne zo spravodajského štúdia na stránkach www.nazorybezcenzury.cz a vďaka Facebooku môžu hosťom zasielať diváci svoje priame dotazy.

Nová podoba spravodajskej hodiny na Prime / Prima PLUS:
18.55 – 19.40 VELKÉ ZPRÁVY
19.40 – Divošky
19.50 – Top Star

Terezie Tománková a Tomáš Hauptvogel, Velké Zprávy (zdroj foto: TV Prima)
moderátori Eva Perkausová a Roman Šebrle, Velké Zprávy (zdroj: TV Prima)
Klára Doležalová a Karel Voříšek, Velké Zprávy (zdroj foto: TV Prima)

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu