mobilné skenery (zdroj foto: Tesco Stores SR)

Po samoobslužných pokladniach, či donáške potravín domov, obchodný reťazec pokračuje v inovatívnych spôsoboch nakupovania. Zákazník si sám priamo na predajni priebežne oskenuje tovar pomocou mobilného skenera, alebo svojho smartfónu. Novinka je dostupné pre zákazníkov v hypermarketoch v Trnave a v Nitre. Postupne pribudne v strednej Európe, spolu v 17 obchodoch.

„Zákazníci môžu tovar naskenovať a zabaliť priamo do svojej tašky v nákupnom vozíku. Ušetria tak čas venovaný vykladaniu tovaru pri pokladniach a opätovné balenie tovaru do tašiek. Okrem toho, týmto spôsobom môžu mať nakupujúci svoje výdavky pod kontrolou,“ povedal riaditeľ pre retail spoločnosti Tesco na Slovensku Martin Kuruc.

tesco-zaviedlo-sluzbu-scanshop-obr-1
zdroj: Tesco Stores SR

„Nakupujúci už nemusia tovar vykladať pri pokladni a opätovne ho baliť do tašiek a pri produktoch bez vlastného EAN kódu, akými sú napríklad zelenina, ovocie a pečivo, stačí naskenovať špeciálny Scan&Shop kód na cenovkách alebo kód z váhy. Po skončení nákupu zákazník zaplatí jednoducho v samoobslužných pokladniach, kde mu poradia špeciálne vyškolení asistenti,“ uviedlo Tesco.

favicon-scanshop-mobile-tesco-skAko scanner môžu zákazníci použiť aj svoj smartfón, ak si nainštalujú aplikáciu Scan&Shop Mobile, ktorá je dostupná pre zariadenia značky Apple, alebo pre operačný systém Android a naskenujú QR kód pri vstupe do predajne. „Na konci nákupu potom aplikácia v telefóne vygeneruje kód nákupu, ktorý je potrebné naskenovať ručným skenerom zo samoobslužnej pokladne a zaplatiť,“ uviedlo Tesco.

S vylepšeným formátom svojich hypermarketov Tesco prinesie i samostatný Svet Finest s výberom potravín zo sveta, ďalej Healthy Food s výberom špeciálnych bez lepkových, dia, alebo bio a racio produktov, tieto výrobky sú po novom prehľadnejšie usporiadané v regáloch a boxoch.

V novom formáte hypermarketu bude mať tiež viac priestoru oddelenie ovocia a zeleniny, pekárenské výrobky, pulty s mliečnymi, či mäsovými výrobkami a lahôdky.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu