zdroj: The Slovak Spectator

Jediné noviny o Slovensku v anglickom jazyku, The Slovak Spectator, nasledujú trendy v súčasnej žurnalistike a od októbra sa zameriavajú viac na multimediálne služby poskytované svojim čitateľom. Tí budú môcť správy nie len čítať, ale týždenný výber z nich aj počúvať. Zároveň sa od tohto mesiaca mení periodicita tlačeného vydania novín z dvojtýždennej na mesačnú. Niekdajší týždenník tak opäť mení svoju periodicitu vydaní, pre malý záujem čitateľov o obsah, ktorý ponúka. O tejto zmene ako aj novinkách, ktoré sú súčasťou predplatného, informoval The Slovak Spectator predplatiteľov prostredníctvom zasielaného listu v uplynulých týždňoch. Titul spoluvlastní finančná skupina Penta Investments.

„Ako pri každej zmene, boli sme v miernom napätí, aké budú reakcie našich predplatiteľov, ale obohatie o multimediálny rozmer, aj keď pri zmenenej periodicite novín, bolo prijaté nad naše očakávania pozitívne,“ vysvetľoval Ján Pallo, riaditeľ vydavateľstva.

V súvislosti so zmenou periodicity bude garantovaný rozšírený formát mesačného The Slovak Spectator na minimálne 16 strán. Dochádza aj k zmene štruktúry a rozšírenému obsahu sekcie Business focus, ktorá sa v každom vydaní hlbšie venuje určitej téme a segmentu. Súčasťou danej sekcie bude hĺbková analýza, tabuľkové prehľady najvýznamnejších spoločností vrámci rozoberaného segmentu.

„Očakávame, že nový formát nám poskytne viac priestoru na prípravu väčších, analytických materíalov v printe aj online,“ povedala šéfredaktorka Michaela Terenzani.

Bývalá šéfredaktorka The Slovak Spectator je Beata Balogová, ktorá je aktuálne šéfredaktorkou denníka SME vydavateľstva Petit Press, ktoré tak ako i noviny The Slovak Spectator spoluvlastní finančná skupina Penta Investments.

Generálny riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek, je zároveň konateľom v spoločnosti The Rock, vydavateľa The Slovak Spectator, a obe spoločnosti sídlia na rovnakej adrese.

Pre predplatiteľov pripravil The Slovak Spectator vrámci predplatného aktuálne novú digitálnu službu, ktorá zahŕňa zasielanie týždenného prehľadu najzaujímavejších udalostí a audio nahrávky s týždenným prehľadom správ z politiky a biznisu. Správy si môžu vypočuť cestou do práce alebo pri rannom behu. Predplatitelia dostanú tento digitálny balíček e-mailom vždy vo štvrtok ráno.

„Som presvedčený, že hoci sa znižuje počet vydaní za rok, pridaním digitálnych služieb prinášame naším predplatiteľom rôznorodejší a rozsiahlejší obsah vrámci predplatného za tú istú cenu. Týždenný prehľad nebude spočívať len v pokrývaní biznisu a politiky, ale aj v priblížení cestovateľských príležitostí a podujatí organizovaných na Slovensku. “ uviedol Ján Pallo, vydavateľ The Slovak Spectator.

Výraznejšie zmeny v novinách prebehli naposledy v januári 2015, keď titul prestal vychádzať ako týždenník a stal sa dvojtýždenníkom. V tomto období The Slovak Spectator uviedol aj svoju redizajnovanú webovú stránku spectator.sme.sk – jediný a najväčší portál svojho druhu, ktorý denne prináša informácie zo všetkých oblastí diania na Slovensku v anglickom jazyku. Súčasne boli predstavené aj služby pre diplomatickú a biznis komunitu zahŕňajúce denný alebo týždenný špecializovaný prehľad zo slovenskej tlače v anglickom jazyku.

zdroj: The Slovak Spectator

The Slovak Spectator prináša svojim čitateľom správy zo Slovenska v angličtine z oblasti politiky, biznisu a kultúry už od roku 1995. Vydavateľstvo tiež publikuje tri špeciálne ročenky, ktoré vychádzajú priebežne počas roka a sú súčasťou predplatného: ročenka obsahujúca zoznam informácií o najvýznamnejších spoločnostiach na Slovensku (Book of Lists), a ročenky pokrývajúce oblasť ľudského kapitálu a pracovného trhu (Career & Employment Guide), podnikateľské a investičné prostredie v SR (Investment Advisory Guide). Vydavateľstvo má vo svojom produktovom portfóliu aj edíciu moderných cestovateľských sprievodcov Spectacular Slovakia s titulmi: Slovensko, Slovakia, Bratislava City Guide a Košice region.

(ts+red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu