autor ilustračného obrázku: Gerd Altmann, zdroj: pixabay.com

Onedlho vyjde kuchárska kniha zostavená z receptov diplomatov z 27 štátov sveta. Kniha vychádza pri príležitosti 20. výročia od založenia novín The Slovak Spectator. Kniha predstavuje medzinárodnú kultúru a tradíciu krajín prostredníctvom ich kuchyne.

The Slovak Spectator vznikol vďaka štyrom mladým Američanom a stal sa z neho nezávislý zdroj informácii o Slovensku v anglickom jazyku, ktorý zohral významnú úlohu v integračnom procese Slovenska v období tzv. mečiarizmu. The Slovak Spectator sa postupne vyprofiloval do pozície jedného z vedúcich zdrojov správ pre zahraničie ale i pre komunitu diplomatov pôsobiacich v našom regióne.

Kuchárska kniha „Recepty od diplomatov z 27 krajín“ vychádza vo vydavateľstve The Rock, ktoré vydáva noviny The Slovak Spectator. Vznikla na základe spolupráce novín The Slovak Spectator s 27 zahraničnými ambasádami, pričom samotní veľvyslanci, resp. ich kuchári a kolegovia v nej predstavia  kuchyňu a recepty svojej domovskej krajiny.

Knižná kuchárka je vyústením projektu realizovaného v rokoch 2012-2014, na ktorom The Slovak Spectator spolupracoval s jednotlivými ambasádami. Výstupy v angličtine boli realizované formou článkov a videí v novinách The Slovak Spectator a na webe > www.spectator.sk.

Pre slovenského čitateľa boli videá doplnené o slovenské titulky a sprístupnené  prostredníctvom samostatnej rubriky „Varíme s veľvyslancom“ na > tv.sme.sk. Recepty v slovenčine boli publikované aj na webe > zena.sme.sk.

Projekt medzinárodných receptov zastrešovalo viacero členov tímu The Slovak Spectator. Bývalá šéfredaktorka The Slovak Spectator, v súčasnosti šéfredaktorka denníka SME  Beata Balogová participovala na projekte prostredníctvom rozhovorov s diplomatmi. Autormi receptov sú veľvyslanectvá, ktoré sa projektu zúčastnili a autorkou fotografií je dlhoročná fotografka The Slovak Spectator Jana Liptáková.

V knihe sa predstavia: Belgicko, Brazília, Bulharsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, India, Indonézia, Írsko, Izrael, Japonsko, Kanada, Kórea, Maďarsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Švajčiarsko, Taliansko, Turecko, USA a Veľká Británia (zoradené abecedne).

O Slovak Spectator:
The Slovak Spectator oslavuje 20. výročie. Vyjde kuchárska kniha receptov diplomatov 27 štátov - novinyThe Slovak Spectator sú jediné noviny v anglickom jazyku prinášajúce informácie o Slovensku nepretržite od roku 1995. Publikuje ich vydavateľstvo The Rock, s.r.o., ktoré taktiež prináša špecializované tituly v anglickom jazyku: Spectacular Slovakia (cestovateľská príručka), Book of Lists (kniha kontaktov najvýznamnejších spoločností), Investment Advisory Guide (podnikateľské prostredie), Career & Employment Guide (oblasť ľudských zdrojov).

Stránka www.spectator.sk je jediným portálom svojho druhu, ktorý prináša informácie zo všetkých oblastí diania na Slovensku v anglickom jazyku na dennej báze. Vďaka svojím subdoménam greenpages.spectator.sk, living.spectator.sk a travel.spectator.sk poskytuje návštevníkom komplexné informácie a predstavuje vstupnú bránu pre ľudí zaujímajúcich sa o Slovensko.

O knihe:
The Slovak Spectator oslavuje 20. výročie. Vyjde kuchárska kniha receptov diplomatov 27 štátov - obalkaAnotácia: Každá krajina má svoje chute. V tejto knihe môžete nájsť recepty a príbehy diplomatov z 27 štátov sveta. Ambasádorov časom preložia na novú diplomatickú misiu, ale jedlá, ktoré počas prípravy tejto kuchárky s nami uvarili, zostanú, aby obohatili aj vašu kuchyňu. Recepty sme vybrali a prispôsobili tak, aby ste si väčšinu z nich mohli uvariť zo surovín dostupných v našich obchodoch. Kuchár japonského veľvyslanca nám prezradil postup, ako uvariť dokonalú sushi ryžu. Izraelský ambasádor, ktorý rád varí, odporúča pri príprave svojho receptu slovenské pivo. Dozviete sa, kde rastú najsladšie jahody, ako vznikol originálny recept na cézar šalát, alebo pri ktorom tradičnom recepte z Veľkej Británie môžete použiť našu bryndzu. Na konci knihy je umiestnená prehľadná tabuľka surovín používaných v receptoch s kalorickými a výživovými hodnotami, ktorá Vám pomôže pri plánovaní Vášho stravovania.

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu