The Spot – najväčší kreatívny priestor pre startupy na Slovensku oslávil nedávno druhé narodeniny, na ktorých oznámil spustenie prvého uceleného akceleračného programu pre startupy v krajine pod názvom The Spot Booster.

V priebehu najbližších dvoch rokov  bude v rámci The Spot Booster pracovať 50 startupov. Jedným z cieľov Boosteru je aj zapojenie nových mladých profesionálov do sveta podnikania. Program je navrhnutý tak, aby sa vedeli identifikovať a rozvinúť nápady, pritiahnuť ľudí schopných nápady dotiahnuť do prototypu a otestovať na reálnom trhu, a zároveň aj financovať skutočne nádejné projekty a tímy.

Ako povedal Ivan Debnár, jeden zo zakladateľov iniciatívy: „The Spot Booster bude vďaka unikátnej kombinácií skúseného tímu mentorov, širokej sieti kontaktov The Spot a množstvu finančných aj nefinančných benefitov pre zakladateľov patriť k najatraktívnejším platformám pre start-upy v Strednej Európe“.

Program má tri samostatné fázy:

1. Idea Cup pomáha odhaľovať príležitosti a ich potenciál. Počas 1 mesiaca na večerných a víkendových workshopoch tímy a jednotlivci spolu s odborníkmi z praxe pracujú na analýze nápadov, konkurencie. Sami na sebe zisťujú, či sú schopní dať vlastnému podniku celý svoj dostupný čas.

2. Inkubátor umožní aj vďaka úvodnému financovaniu a podpore Booster expertov za 2 mesiace overiť nápad u potenciálnych zákazníkov, vyladiť produkt a získať úvodný záujem a komplementárny tím. Po absolvovaní Inkubátora má tím jasno, čo robí, pre koho, aké sú jeho silné stránky a je pripravený predávať a prezentovať svoj produkt potenciálnym investorom.

3. Štvormesačná akcelerácia projektom otvára dvere a jej hlavným cieľom je získať čo najviac hodnoty – zákazníkov, záujmu odbornej verejnosti, partnerstiev. Pomocou dodatočnej investície sa sústrediť na vstup na relevantné trhy a pokračovať v zlepšovaní produktu podľa spätnej väzby zákazníkov.

Na rozdiel od bežných akcelerátorov, The Spot Booster pracuje s tímom interných expertov s mnohoročnými skúsenosťami pokrývajúcimi potreby rozbiehajúceho sa startupu – UX, customer development, PR a marketing, go-to-market stratégie, a investovaním. Títo aktívne pracujú s tímami na dennej báze, kaučujú jednotlivch členov tímu a starajú sa, aby projekt postupoval správnym tempom.

Program je otvorený pre projekty vo všetkých fázach vývoja. Môžu sa zapojiť jednotlivci od počiatočného nápadu, alebo rovno skočiť do akceleračného programu a využiť pomoc v rýchlom raste.

Podpora startupov zahŕňa potrebné konzulačne služby v oblasti návrhu produktu, identifikácie zákazníkov, nastavenie komunikácie so zákaznikmi a pripravenie globálnej expanzie. V neposlednom rade služby zahŕňajú aj služby súvisiace so založením firmy, nastavením vzťahov medzi spoločníkmi a aj pomoc pri vstupe investorov.

Prvé kolo programu začína už na jeseň. Viac informácií a prihlasovanie môžete nájsť >> TU

The Spot je organizácia, ktorá pomáha vytvoriť ekosystém pre podnikanie a inovácie v oblasti online a digitálneho biznisu v regióne Strednej Európy.

Za posledné dva roky sa The Spot podieľal alebo sám realizoval vyše 400 akcií – prednášok, workshopov, stretnutí startup komunity, ktorých sa zúčastnilo len v poslednom roku viac než 4100 účastníkov. Vzdelávací program guru@theSpot, ktorý je systematickým programom pre doplnenie zručností potrebných pre start-up podnikanie, kurzy skills@theSpot či partnerské Learn2code navštívilo v uplynulý rok viac ako 2100 študentov. Do programov The Spot sa pravidelne zapája sieť 70 mentorov.

Pravideľne podporuje aktivity Startup Weekend v Bratislave aj Košiciach, naše priestory sa stali domovom aj pre ďalšie partnerské projekty podporujúce podnikanie – Rozbehni sa!, Social Impact Awards, Restart Slovakia, Junior Achievement, Twin Entrepreneurs, Fail Faire. The Spot sa stal miestom, kde sa už dnes stretávú záujmové komunity z progresívnych digitálnych odvetví na svojich stretnutiach GameSpot, Slovak UX, Mobile Mondays, DART user group.

The Spot doteraz podporil viac ako 100 začínajúcich projektov. Ponúka im okrem odbornej podpory aj zariadený co-work priestor na ploche 650m2, zasadačky, prednáškové miestnosti, knižnicu.  Viaceré z podporených tímov boli úspešne akceptované do zahraničných akcelerátorov Wayra a hub:raum, viac než 10 projektov získalo financovanie od angel investorov resp. investičných fondov, spoločne dnes už dávajú prácu viac ako 100 mladým ľuďom. The Spot bol v rámci súťaže Central European Startup Awards ocenený ako najlepší podporovateľ a poskytovateľ služieb pre startupy na Slovensku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu