Redakcia českého denníka Hospodářské noviny (HN) spravila rozhovor s Michaelou Bakalovou, manželku podnikateľa Zdeňka Bakalu. Ten vlastní v Čechách vydavateľstvo Economia, ktoré vydáva aj denník HN. Konštantín Čikovský z denníka N tento rozhovor s Michaelou Bakalovou verejne kritizoval.

„Rozhovor s manželkou majiteľa novín, ktorá taktne naznačí, že je po opici, nie je úplne ľahký žáner. Ale v tomto prípade šla redakcia HN ešte ďalej – skombinovala to so zákernosťou rubriky Pracovní oběd,“ napísal Tino Čikovský na sociálnej sieti.

Konštantín Čikovský ako žurnalista začínal v Roľníckych novinách už v roku 1995, o dva roky neskôr pokračoval v týždenníku Trend a od roku 2007 v denníku SME, kde bol zástupcom šéfredaktora pre online vydanie SME.sk.

Po vstupe finančnej skupiny Penta do vydavateľstva Petit Press v roku 2014, z denníka SME na protest odišiel do denníka N.

V roku 2012 mu udelila Nadácia otvorenej spoločnosti novinársku cenu v kategórii Najlepší komentár v printových médiách. Aktuálne čelí za svoje komentáre aj viacerým žalobám. V denníku N pôsobí ako zástupca šéfredaktora a komentátor.

Prečítajte si celý rozhovor s Michaelou Bakalovou > Pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu