Slovenská tlačová agentúra ukončila prvú časť zmien v štruktúrach spravodajstva, ktoré začala realizovať už od februára. V spravodajských servisoch má teraz viaceré inovatívne prvky a obsahovo posilnené ekonomické spravodajstvo.

SITA realizuje technologické inovácie redakčného systému, prispôsobuje komunikačné platformy aktuálnym požiadavkám.

Zmeny sú podľa šéfredaktorky SITA „reakciou na silný dopyt odberateľov po širšom ekonomickom spravodajstve, ktorý súvisí s doterajším výkonnostným rastom slovenskej ekonomiky a teda aj stúpajúcou životnou úrovňou veľkej časti obyvateľstva.“

„Portfólio informačných zdrojov sme rozšírili o sociálne siete – oficiálne profily a účty politikov a inštitúcií. Domáce a ekonomické spravodajstvo postupne obohacujeme o správy pripomínajúce významné udalosti z novodobých dejín Slovenska. Je to dôležité najmä pre zvýšenie informačného povedomia mladej generácie. Domáce spravodajstvo naďalej zostáva kľúčovou súčasťou nášho produktu. Reštrukturalizáciou v uplynulých mesiacoch prešlo aj športové spravodajstvo, ktoré sa obsahovo a produktovo prispôsobilo dominantnej informačnej platforme, ktorou je web,“ povedala pre Webnoviny.sk Zuzana Devera, šéfredaktorka tlačovej agentúry SITA.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu