Tobias Schulz-Isenbeck, bývalý CFO v Ringier AG a výkonný riaditeľ Verlagsgruppe Handelsblatt sa dohodol na spolupráci s Penta Investments. Stáva sa tak prvým členom nového manažmentu, ktorý bude mať na starosti investície Penty do médií. Hlavnou zodpovednosťou Tobiasa Schulz-Isenbecka bude poskytovať poradenstvo a konzultácie manažmentu vydavateľstiev a taktiež tímu Penty, ktorý sa zaoberá mediálnymi investíciami.

Tobias Schulz-Isenbeck má široké skúsenosti z oblasti manažmentu médií. Je bývalým CFO v Ringier AG (Zürich) a na predchádzajúcej pozícii bol výkonným riaditeľom vo Verlagsgruppe Handelsblatt (Düsseldorf). Ako výkonný riaditeľ viedol úspešnú transformáciu ekonomického vydavateľstva s najvyšším trhovým podielom v Nemecku, skupiny Handelsblatt, počas obodobia finančnej krízy.

Od roku 2000 zastával viaceré manažérske pozície v spoločnosti Verlagsgruppe Handelsblatt a jej holdinovej spoločnosti, Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck. V súčasnosti pracuje ako senior konzultant pre korporátnu stratégiu a financie. Je držiteľom titulu Ph.D. ekonomických vied.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako tridsať tisíc ľudí a v roku 2013 dosiahla hodnota aktív skupiny 6,5 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu