Tomáš Maštalír (foto: Profimedia.sk, zdroj: TV Markíza)

Programovú ponuku televízie Markíza obohatí v jarnej sezóne aj seriálová novinka s hviezdnym Tomášom Maštalírom v hlavnej úlohe.

Diváci televízie Markíza sa už čoskoro môžu tešiť na ďalšiu atraktívnu seriálovú novinku. Jarnú programovú ponuku trhového lídra obohatí moderný vzťahový seriál s komediálnymi prvkami z prostredia slovenského gymnázia s názvom Pán profesor.

Pán profesor predstaví silnú romantickú linku dvoch hlavných hrdinov a zároveň vtipným a originálnym spôsobom zobrazí školský a každodenný život detí, učiteľov a rodičov. V hlavných úlohách sa predstavia slovenské herecké hviezdy najvyššieho kalibru ako Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková a Roman Luknár.

„Televízia Markíza ako líder v seriálovej tvorbe na Slovensku prináša rok čo rok nielen overené a úspešné seriály ako Oteckovia, Sestričky, Susedia či Horná Dolná, ale sústreďujeme sa na to, aby sme každý rok priniesli divákom aj novinky, ktoré sú jedinečné a chytia ich za srdce. Prostredníctvom novinky Pán profesor chceme pokračovať v úspešne nastolenom trende výroby seriálov s nižším počtom epizód, čo umožňuje klásť vyšší dôraz na kvalitu z hereckého aj filmárskeho hľadiska,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Seriál vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, jeho režisérmi sú skúsení profesionáli Matúš Libovič a Martin Kazimír.

Pán profesor je slovenskou verziou mimoriadne úspešného nemeckého seriálu s pôvodným názvom Der Lehrer. Televízia RTL od roku 2009 odvysielala už 7 sezón seriálu, pričom stále dosahuje nadpriemernú sledovanosť a vynikajúco sa mu darí najmä u mladších, reklamne atraktívnych divákov. O tom, že sa formát úspešne adaptoval v našom regióne, svedčia aj skvelé výsledky maďarskej verzie, ktorá sa vysiela od roku 2018. Najnovšie sa vlastného Pána profesora dočkali tiež diváci v Rumunsku.

Základná dejová línia

Talentovaný a pre učenie zapálený Samo sa často, niekedy aj proti svojej vôli, angažuje v problémoch svojej triedy druhákov, ktorú má ako ich triedny učiteľ na starosti. Spolu s ním budeme svedkami toho, čo prežívajú mladí ľudia na prahu medzi detstvom a dospelosťou. Okrem riešenia problémov svojich študentov dostávajú Sama jeho nekonvenčné učebné metódy často do problémov s prísnym riaditeľom gymnázia či jeho konzervatívnejšími kolegami. Skutočnú búrku v jeho živote však spôsobí až príchod atraktívnej kolegyne Klaudie. Títo dvaja sa osudovo priťahujú, hoci si to zo začiatku ani jeden nechce priznať. Naplneniu tejto lásky budú stáť v ceste mnohé prekážky…

Hlavné postavy nového seriálu:

Samo (Tomáš Maštalír)

Nekonvenčný učiteľ chémie a fyziky, ktorý by pre svojich študentov urobil takmer čokoľvek. Učenie je jeho život, ale osobný život má v troskách.

Klaudia (Gabriela Marcinková)

Atraktívna, nadaná, zodpovedná, spoľahlivá a celkovo takmer dokonalá učiteľka slovenčiny, ktorá má v Samových očiach zásadnú chybu – je zadaná.

Rácz (Roman Luknár)

Ambiciózny riaditeľ gymnázia, ktorý síce vedie školu pevnou rukou, ale musí sa zmieriť s tým, že na Sama neplatia žiadne pravidlá.

Samo (Tomáš Maštalír), Klaudia (Gabriela Marcinková) a Rácz (Roman Luknár), foto: TV Markíza

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu