Tomáš Skřivánek (zdroj: Vltava Labe Media)

Od 14. novembra do vydavateľstva Vltava Labe Media, ktoré vlastní finančná skupina Penta Investments, nastúpi nová posila do centrálnej redakcie regionálnych novín Deník a spravodajského portálu www.denik.cz. Tomáš Skřivánek nahrádza Máriu Dlouhú, ktorá sa po novom stane hlavnou manažérkou regionálnych redakcií Deníkov.

„Som rád, že Tomáš posilní tím Deníka, ktorý prechádza viacerými zmenami, či už na centrálnej alebo regionálnej úrovni. Potrebujeme ľudí s novinárskymi skúsenosťami a nápady, ktoré Deníku pomôžu v ďalšom rozvoji, “ povedal riaditeľ redakcií Deníka Roman Gallo.

„Vybudovať silnú centrálnu redakciu, ktorá bude fungovať ako dodávateľ textov, dátovej žurnalistiky aj videoobsahu, pre všetky regionálne redakcie, považujem za kľúčový prvok transformácie Deníka do digitálnej éry. Na túto úlohu aj svojich budúcich kolegov, sa veľmi teším, “ povedal nový šéfredaktor Deníka Tomáš Skřivánek.

Tomáš Skřivánek pôsobil v mediálnej spoločnosti CN Invest, kde pracoval krátko ako konzultant. Predtým bol dlhé roky šéfredaktorom denníka E15 vo vydavateľstve Mladá fronta, kde pôsobil do januára 2016 viac ako osem rokov. V posledných rokoch bol i členom predstavenstva Mladej fronty zodpovedný za denník E15, týždenníky Euro a E15 weekly, a taktiež mesačníky Profit a Strategie.

V minulosti viedol portál penize.cz a pracoval ako redaktor titulov MF Dnes a Týden, a pôsobil i ako spolupracovník spravodajstva Českej televízie.

Vydavateľstvá Vltava-Labe-Press, Tablet Media a Astorsat Media sa v mesiaci júl 2016 zlúčili a vznikla spoločnosť Vltava Labe Media (VLM).

VLM je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike s trhovým podielom 16,5%.

Od septembra 2015 je súčasťou mediálneho portfólia finančnej skupiny Penta Investments, ktorá ho vlastní prostredníctvom svojej spoločnosti ANGAUR.

VLM vydáva regionálne noviny (Regionální) Deník, ktoré sa radia čítanosťou medzi najväčšie nebulvárne denníky v Českej republike.

Do portfólia VLM patria tiež lifestylové tituly Story, Glanc, Gurmet, National Geografic, Dům & Zahrada, Kondice, Kreativ Praktická žena, tradičné týždenníky Květy, Vlasta, Překvapení a Magazín Šíp, televízne magazíny TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín, a tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení, ktoré pribudli do portfólia vydavateľstva po akvizícii spoločnosti Tablet Media.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu