Toyota Slovensko sa pripája k celosvetovej iniciatíve a so začiatkom tohtoročných Olympijských hier nasadzuje imidžovú kampaň, aká nemá v histórii značky obdobu. Ide o jednotnú komunikáciu Toyoty v 39 krajinách sveta a jej cieľom je prezentovať novú víziu značky.

Spoločnosť Toyota predstavuje po prvýkrát svoj strategický zámer posunúť sa z pozície výrobcu automobilov smerom k poskytovateľovi inovatívnych riešení, ktoré umožnia mobilitu a slobodu pohybu pre všetkých.

Túto víziu zdieľa svojou globálnou komunikačnou iniciatívou s názvom „Start Your Impossible“. Svoju celosvetovú imidžovú kampaň uvádza v 39 krajinách a robí tak pri príležitosti tohtoročného vrcholového športového podujatia v juhokórejskom Pchjongčchangu.

Toto načasovanie nie je náhodne. Automobilka Toyota je totiž už 8 rokov celosvetovým partnerom Olympijských a Paralympijských hier pre oblasť mobility.


„Hrdinovia“ kampane – inšpirujúci ľudia a inteligentné stroje

Svoju víziu rúcať bariéry v pohybe prezentuje značka v dvoch líniách. Na jednej strane zapája ako nositeľov posolstva 16 popredných paralympijských a olympijských športovcov z celého sveta, ktorých výkony sú stelesnením prekonávania vlastných limitov v pohybe.

Druhou líniou komunikácie, ktorou Toyota zhmotňuje svoju víziu, sú inovatívne technologické riešenia. Značka kampaňou ponúka ukážku 8 konkrétnych konceptov technológií v štádiu vývoja a testovania, ktoré uľahčia v budúcnosti pohyb jednotlivcom, rodinám či hendikepovaným ľuďom.

Ide napríklad o unikátnu elektrickú trojkolku i-Road určenú na preplnené cesty v mestách, vozík pre hendikepovaných i-BOT umožňujúci balansovanie a konverzáciu vo výške očí, či inteligentného robota, ktorý sa postará o pacienta.

„Značka Toyota sa počas svojej dlhej histórie vyprofilovala na lídra v inováciách v automobilovom priemysle. Uvedením hybridného vozidla Prius pred 20 rokmi spustila elektrifikáciu vozidiel v masovom meradle. Nové trendy vo výrobe nastavila aj nedávno príchodom elektromobilu Mirai s vodíkovými palivovými článkami. Toyota považuje automatizované automobily s alternatívnym pohonom za svoju budúcnosť. A aktuálne svoju víziu posúva ešte ďalej. Chce postupne uvádzať aj nové riešenia mobility, ktoré dokážu úplne prekonávať hranice v pohybe,“ hovorí Milan Kočka, riaditeľ Toyota Slovensko.

Ústredným nositeľom príbehu kampane, ktorý prepája línie ľudských príbehov a nových technologických riešení, je 120-sekundový videospot „Anthem – Mobilty For All“, ktorý vznikal v 5 krajinách sveta vrátane Českej republiky.

Je určený na globálne nasadenie v televíznom vysielaní a online komunikáciu a pre najväčšie trhy bolo vytvorených až 17 národných mutácií s lokálnymi športovcami. Spolu s týmto formátom vzniklo pre globálnu komunikáciu aj ďalších deväť imidžových videospotov.

Kreatíva pre TV a online komunikáciu je rozpracovaná vo vizuáloch pre printové formáty a OOH nosiče. Kampaň „Start Your Impossible“ vzišla z historicky prvej spolupráce dvoch kreatívnych agentúr pre značku Toyota – americkej Saatchi&Saarchi a japonskej Dentsu.

Adaptácia v slovenských médiách

Toyota Slovensko nasadzuje so začiatkom XXIII. Zimných olympijských hier Pchjongčchangu 9. februára adaptované TV formáty prepojené primárne na olympijské spravodajstvo na RTVS. Ide o 60- a 30-sekundové TV spoty a tiež 10-sekundové formáty sponzoringu relácií.

Mix televíznej komunikácie dopĺňa aj o TV Markíza a TV JOJ. TV spoty budú presahovať aj do online prostredia v podobe expandovateľných videobannerov (mVideo) na vybraných portáloch. V priebehu februára sa komunikácia rozšíri aj o printové tituly OOH nosiče v Bratislave a Košiciach.

Hlavný claim kampane „Start Your Impossible“ bol registrovaný ako globálna ochranná známka a uvádza sa jednotne v anglickom jazyku vrátane Slovenska. Online doménou kampane je stránka v jazykovej úprave www.mobilityforall.com. Na Slovensku trvá kampaň do 18. marca 2018.

Pozrite si vizuály kampane:

zdroj: Grape PR
zdroj: Grape PR
zdroj: Grape PR

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu