Transparency International vyhodnotila DPB ako najtransparentnejší mestský podnik  logo DPB
zdroj: DPB

V rebríčku slovenských verejných firiem, ktorý zostavila organizácia Transparency International, obstál Dopravný podnik Bratislava ako najviac transparentný z mestských podnikov.

V rebríčku hodnotili 81 stopercentne štátnych, mestských a župných spoločností. Celkové skóre, ako sa uvádza na webovom sídle Transparency International, v ňom dosiahlo 38 percent, iba pätina firiem pritom dokázala získať aspoň polovicu z možných bodov. Štátne, mestské a župné firmy tak zostávajú málo transparentné a ťažko kontrolovateľné verejnosťou.

Na tlačovej konferencii uviedol šéf Transparency International Gabriel Šípoš, že Železnice SR ako aj Dopravný podnik Bratislava patria medzi transparentné.

Štátne, mestské a župné firmy organizácia Transparency International hodnotila v šiestich oblastiach. Išlo o hospodárske ukazovatele, komunikáciu a zverejňovanie, obstarávanie a majetok, personalistiku, etiku, charitu a dotácie. Najlepšie firmy obstáli v kategórii obstarávanie a majetok.

DPB, a.s. sa v rebríčku firiem z celého Slovenska s najlepším hodnotením umiestnil na treťom mieste, pričom na prvých dvoch pozíciách boli štátne firmy. V celkovom hodnotení získal Dopravný podnik Bratislava 59%, pričom v kategórii Obstarávanie a majetok získal 73% a v kategórii Komunikácia, zverejňovanie 68%.

DPB, a.s. má zverejnené na svojom webovom sídle dpb.sk všetky zmluvy, objednávky aj informácie o verejných obstarávaniach.

Transparency International vyhodnotila DPB ako najtransparentnejší mestský podnik - certifikat
Certifikát (zdroj: DPB)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu