V Goetheho inštitúte odštartoval výučbu Digital Media Campus uznávaný zahraničný expert na infografiky a vizuálnu komunikáciu – Dirk Aschoff (foto: Ringier Axel Springer Slovakia)

Škola digitálnej, kreatívnej a kvalitnej žurnalistiky, určená pre mladých novinárov, otvorila už svoj tretí ročník. V Goetheho inštitúte odštartoval výučbu Digital Media Campus uznávaný zahraničný expert na infografiky a vizuálnu komunikáciu – Dirk Aschoff.

Vo svojej prednáške porozprával o svojich skúsenostiach s vizuálnym storytellingom. Študentom ukázal svoje práce, ako aj inšpirácie.

Tiež im vysvetlil, ako môžu jednotlivé obsahové tímy v mediálnych domoch spolupracovať pri tvorbe vizuálnych príbehov a infografík.

Vďaka tomu dokážu čitateľom priniesť nový zážitok v digitálnej džungli, ktorá sa za posledné roky na internete vytvorila.

Vzdelávací program Digital Media Campus bude pokračovať ďalšími prednáškami počas najbližších deviatich mesiacov. Študenti získajú prehľad o mediálnom trhu, naučia sa efektívne tvoriť obsah, vyberať témy a overovať zdroje.

Zistia ako fungujú online médiá, ako sa merajú ich výsledky, ale aj ako efektívne tvoriť titulky. Takisto sa naučia tvoriť a vyberať fotografie pre články, ale dostanú i praktické rady, ako viesť interview. Získajú aj základné poznatky o video žurnalistike, marketingu, obchode či právu a etike.

„Ako nezávislý vydavateľ vnímam našu dôležitú úlohu v rámci spoločnosti. Preto podporujeme a pomáhame pri vzdelávaní novej generácie novinárov. Z Digital Media Campus sa nám podarilo v priebehu dvoch rokov vytvoriť úspešný projekt. Dôkazom jeho kvality sú aj viacerí úspešní absolventi, ktorí sa stali pevnou súčasťou nielen našich redakcií,“ povedal Milan Dubec, generálny riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer.

Cieľom programu je vyškoliť talentovaných mladých novinárov vo všetkých aspektoch moderného digitálneho publikovania. DMC im ponúkne intenzívne kurzy vedené renomovanými lektormi a novinármi.

V tomto ročníku sa ho zúčastní 10 študentov. Úspešní absolventi získajú Certifikát Digital Media Campus a šancu zamestnať sa v Ringier Axel Springer SK.

Program DMC predstavila v januári 2016 medzinárodná vydavateľská skupina Ringier Axel Springer Media AG. Vzdelávací program prebieha na Slovensku, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Srbsku.

Okrem intenzívnych vzdelávacích prednášok, sú jeho súčasťou aj medzinárodné semináre a workshopy vo vydavateľstvách Axel Springer v Berlíne a Ringier v Zürichu.

foto: Ringier Axel Springer Slovakia
foto: Ringier Axel Springer Slovakia

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu