IKEA vo svojom projekte každoročne spolu s verejnosťou podporuje neziskové organizácie pre deti. Projekt „Spolu s vami“ prebieha súčasne na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku. Kampaň k projektu spravila reklamná agentúra Triad.

Súčasťou kampane je aj microsite www.spolusvami.sk, kde môžu návštevníci zahlasovať za pomoc pre konkrétnu nominovanú neziskovú organizáciu. IKEA pošle víťazom pomoc v podobe nábytku a doplnkov.

„Spoločne s víťaznými neziskovkami vyberieme to najvhodnejšie vybavenie ich priestorov v hodnote ich výhry a navrhneme riešenie priestoru tak, aby sa v ňom všetci cítili čo najlepšie,“ povedal koordinátor projektu z IKEA Lukáš Běhunčík.

Neziskovky na kampaňovej stránke zároveň zverejňujú ponuky, kde žiadajú o konkrétnu pomoc verejnosť. Záujemci môžu pomôcť natrieť plot, alebo zorganizovať detské podujatie, či vytvoriť webovú stránku.

kampan Spolu s vami - IKEA - Triad - vizual bannera na microsite
repro foto: spolusvami.sk

Hlasovacia časť kampane prebieha od 16. januára do 6. februára a o pomoc neziskovkám sa potom môžete prihlásiť kedykoľvek v priebehu roka.

„V prvej fáze sme najprv redesignovali celý web projektu, následne sme pripravili kampaň na sociálnych sieťach i OOH komunikáciu,“ povedal Creative director TRIAD Advertising Matouš Fridrich.

„Celú kampaň sme potom poňali tak, aby bolo ľuďom jasné, že pomáhať nemusí byť veľká veda. Koľkokrát si ani neuvedomujeme, že naše skúsenosti, schopnosti alebo hobby, od domáceho majstrovania, záhradkárčenia, maľovania izieb cez orientáciu v PR alebo naprogramovanie webu, by mohli niekomu veľmi pomôcť, “ doplnil Fridrich.

„Je príjemné sledovať, že kampaň má reálny vplyv na život v neziskovkách. Rovnako ako zamestnanci IKEA chceme neziskovky podporiť aj osobne a v rámci TRIADu sa chystáme prihlásiť na väčšiu tímovú výpomoc, “ povedal Matouš Fridrich.

Vizuál OOH:

kampan Spolu s vami - IKEA - Triad - vizual OOH
Zdroj: Triad

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu