Mobilný operátor v digitálnej mikro kampani vo štvrtok 17. novembra pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť a prekročenie hraníc bolo pred 17. novembrom 1989 trestným činom. Kampaň používa hashtag #nikdyneprestaneme.

Reklamná agentúra Triad pripravila pre svojho klienta O2 Slovakia ozajstnú „špecialitu“, keď doslova obnovila železnú oponu, našťastie len tú digitálnu.

Ak zákazník využívajúci službu O2 Dáta (pripojenie na internet cez O2) naklikal do svojho prehliadača zahraničnú internetovú stránku, napríklad s koncovkou .com, bol automaticky presmerovaný na microsite, ktorá mu oznámila a pripomenula aký bol svet pred 17- novembrom 1989. (viď. titulná fotografia hore)

Aktualizované: „Vynikajúca vec, gratulácie Martinovi Woskovi! (pozn.: spolumajiteľovi Triadu) Určite muselo stáť veľa trpezlivosti aktivizovať množstvo ľudí v 02 pre nápad, ktorý možno vyzerá simple, ale je epic v produkcii aj výsledku,“ zablahoželal Triadu na sociálnej sieti Michal Pastier z konkurenčnej agentúry Zaraguza.

„Prejsť slobodne hranice republiky nie je samozrejmosť. Je to sloboda, ktorú sme si vybojovali 17. novembra 1989. Veríme, že je dôležité si to neustále pripomínať. Preto O2, symbolicky na jeden deň, obnovilo virtuálnu železnú oponu na našich štátnych hraniciach,“ uviedol mobilný operátor O2 na svojom webe soda.O2.sk v článku v ktorom vysvetľuje pôvod vzniku osláv za slobodu, resp. dôvod konania demonštrácií 17. novembra 1989.

A ak používatelia O2 vo štvrtok 17. novembra aj reálne opustili územie Slovenska a prekročili „hranice“, dostali od svojho operátora textovú správu SMS v znení:

„Pred rokom 1989 bolo prekročenie hraníc trestným činom. Sloboda nie je samozrejmosť. Preto dnes si dnes s úctou pripomíname 17. november. #nikdyneprestaneme. Vaše O2“

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu