foto: TRIAD

Agentúra TRIAD si uvedomuje dôležitosť využívania umelej inteligencie, konkrétne messenger botov, v marketingovej komunikácii firiem. Agentúra bola jednou z prvých na Slovensku, ktorá nasadila prvého komerčného FB messenger bota do prevádzky. Pražský TRIAD sa preto rozhodol do celého tohto inovatívneho odvetvia poriadne „našliapnuť.“ . Automatického chatovacieho robota predstavila spoločnosť Facebook v apríli 2016 na konferencii F8.

„Dlhodobým cieľom TRIADu je sledovať aktuálne trendy a tie potom čo najskôr, pokiaľ to dáva zmysel, aplikovať u našich klientov. Messenger Boti sú budúcnosť priamej komunikácie, čo sme si úspešne vyskúšali na niekoľko kampaniach. A teraz sme sa rozhodli novonadobudnuté skúsenosti odovzdať ďalej. Preto prichádzame s novou službou, ktorá firmám pomôže tento nový digitálny trend využiť samostatne alebo ako súčasť ich kampaní, “ povedala Petra Jankovičová, managing director reklamnej agentúry TRIAD Advertising.

Na novej internetovej stránke TriadBots.cz, ktorú agentúra TRIAD spustila, sa o messenger botoch dozviete najdôležitejšie informácie – výhody, funkcie, a možnosti.

Komunikácia prostredníctvom messenger botov môže byť pre niektoré firmy efektívnejšia. Open rate oproti newsletterom je až o 95%, podľa TRIADu v niektorých prípadoch vyšší. Čo môže pre veľa značiek znamenať obrovskú výhodu.

„Boti majú obrovskú výhodu v tom, že s ľuďmi hovoria prirodzeným jazykom, a nie formou otravných formulárov. Veľké firmy, ako je napríklad aerolinka KLM, už pochopili, že automatizáciou sa dajú ušetriť nemalé prostriedky aj zbytočné ľudskej chyby. Boti ale môžu úplne rovnako pomôcť aj menším firmám. Dôkazom toho je napríklad fakt, že sociálna sieť Facebook niektoré najnákladnejšie automatické odpovede typu „odpíšeme vám v pracovnej dobe“ postupne implementuje priamo do rozhrania správy stránok ,“ povedal Adam Špina, strategy & media director agentúry TRIAD Advertising

Najdôležitejšie je správne zvoliť, čo vaša značka potrebujete. TriadBots preto na stránkach ponúka hneď niekoľko základných typov botov.

K dispozícii sú napríklad predajné SellBot, alebo budovateľ značky BrandBot. V prípade bota podľa špecifických požiadaviek značky, je na stránke možnosť voľby CustomBota.

Z médií, ako prvá spustila bota televízia JOJ. So seriálovou novinkou Prázdniny v januári 2017 spustila televízia messenger bota, ktorý na otázky divákov automaticky odpovedal, v mene seriálovej postavy Jana Jančicha. Čítaj viac.

TRIAD má riešenie vhodné aj napríklad pre spravodajský portál typu SME.sk, podľa slov CEO TRIADu, Martina Woska.

Prečítajte si aj:

Rytmus-Bot bol prvý messenger Bot používaný na Slovensku?

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu