Trnavská športová City Arena – Štadión Antona Malatinského zažije v sobotu 22. augusta od 19-tej hod. veľkolepé otvorenie. Okrem starých pánov z Ajax Amsterdam Old Boys a legiend trnavského Spartaka privíta domáci prvoligový Spartak Trnava o 20:30 hod. brazílsky Atlético Paranaense.

Zahraničných The Sweet a Dario G doplnia aj Kuly, Mária Čírová a desiatky ďalších umelcov. Deň, keď nový trnavský štadión privíta svojich prvých návštevníkov bude v réžii držiteľa viacerých ocenení OTO Tomáša Eibnera (Vyvolení, Hit storočia, Srdce pre deti…).

Pod jeho taktovkou sa predstaví viac ako sto účinkujúcich, medzi ktorými budú aj Kuly z Desmodu, Mária Čírová, Martin Chodúr, držiteľ ocenenia MTV Music Awards DJ Dario G, autor hitu Carnaval de Paris pre francúzske futbalové majstrovstvá sveta a britskí rockeri The Sweet, ktorí so svojimi hitmi  valcovali v sedemdesiatych rokoch minulého storočia všetky západoeurópske hitparády.

Pripravené sú aj ďalšie prekvapenia v podobne slovenských, českých aj medzinárodných umelcov. Prvé hodiny verejnej prevádzky staronového futbalového štadióna budú moderovať Marcel Merčiak, Vera Wisterová a Slavo Jurko.

Očakáva sa až 16 tisíc fanúšikov. Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA s kapacitou 19 tisíc miest. Lístky na slávnostné otvorenie dostali grátis obyvatelia s trvalým pobytom na susediacich uliciach so štadiónom, dajú sa zakúpiť.

City Arena - obr. 10

Otvorenie trnavského staro nového štadióna pripravujú okrem FC Spartak Trnava, manažmentu City Arena, a.s. a pracovníkov nového štadióna aj štyri kreatívne a produkčné agentúry: event2all, Leopard Production, Creative Department a Eibner Production.

V trnavskej City Arene nájdu nakupujúci viac ako 120 obchodov, supermarket Billa a značky ako H&M, Lindex, iStores, Levi’s, Calvin Klein, Guess, Replay, Armani Jeans, Swarovski a ďalšie.

Súčasťou areálu bude aj dvojpodlažné podzemné parkovisko, administratívne priestory, hotel a obchodné centrum City Arena s multikinom s piatimi kinosálami, bowlingom a fitnescentrom. Náklady na jeho výstavbu dosiahli takmer 30 miliónov eur, dotácia Slovenského futbalového zväzu bola 13,5 milióna eur.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu