foto: Trnavské Rádio

Trnavské Rádio spustilo spravodajstvo. Od pondelka 17. septembra prináša poslucháčom rýchly prehľad najdôležitejších udalostí s dôrazom na informácie z regiónu, vrátane regionálneho dopravného servisu.

Spravodajstvo ponúkne každý pracovný deň od 6.00 do 18.00 hodiny vždy 5 minút pred celou, čo zdôrazňuje sloganom „O päť minút skôr, ako ostatní“.

„Spravodajstvo bol posledný chýbajúci element v Trnavskom Rádiu. Aktuálne máme plnohodnotný program so všetkým, čo poslucháč od rádia očakáva. Sloganom tak trochu nadväzujeme na tradíciu niekdajších trnavských rádií,“ povedal programový riaditeľ Dušan Vančo.

„Považujem za výnimočné, že po necelom roku od štartu, je Trnavské Rádio projektom s vyrovnaným rozpočtom. Aj to nám umožňuje investovať do skvalitňovania obsahu,“ dodal Dušan Vančo.

Spravodajstvo prichádza s vynovenou zvukovou grafikou. Staničným hlasom zostáva herečka Silvia Soldanová.

Trnavské Rádio tiež aktualizovalo dennú programovú štruktúru a večerné relácie. V rannej šou vystriedal Martina Cifríka nový moderátor Peter Kováčik.

Martin Cifrík, bude moderovať trojhodinový blok po 15.00 hodine. Večerné vysielanie pre náročnejších bude mať počas týždňa priestor v pondelok a vo štvrtok po 22.00 hodine.

Pondelky sú po novom zamerané na hovorené slovo a štvrtky na hudbu. V rámci slovných formátov dostala priestor filmová relácia, relácia zameraná na literatúru či umenie v spolupráci s kultúrnym centrom Malý Berlín.

Hudobné štvrtky ponúknu okrem iného novú reláciu pesničkárky Jany Andevskej. Podrobnosti nájdu poslucháči na webe www.trnavskeradio.sk.

Informatívny programová štruktúra počas týždňa

5.55 Ranná šou (regionálny obsah, ranný hosť, správy a lokálny dopravný servis každých 30 minút)
8.55 Deň s Macou Schmidtovou (dianie v Trnave a okolí, Spektrum Jána Mečiara, správy a lokálny dopravný servis päť minút pred celou)
14.55 Popoludnie s Martinom Cifríkom (pozvánky na podujatia v regióne, správy a lokálny dopravný servis)
22.00 Večer s rádiom (v pondelok sa striedajú 4 slovné formáty, vo štvrtok 4 hudobné relácie)

Trnavské Rádio je regionálna rozhlasová stanica vysielajúca z Trnavy na frekvencii 103,9 MHz alebo cez www.trnavskeradio.sk. Signálom pokrýva okolie Trnavy s potenciálnym dosahom na 130 000 obyvateľov. Na rozhlasovom trhu je nováčikom, vysielať začala 17. novembra 2017 a rýchlo si získava obľubu poslucháčov.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu