zdroj: Trnavské rádio

Podobne ako pred rokom, aj tento rok prinesie Trnavské rádio autentickú atmosféru Noci divadiel v rámci projektu #stagestream.

Ide o živé vysielanie rozhlasovej hry, ktorú naživo sledujú diváci v sále Divadla Jána Palárika v Trnave, ale aj v reálnom čase počúvajú poslucháči na frekvenii 103,9 FM.

Tento rok pôjde o tematický komiks Čierna oslava autorov Michala Hvoreckého a Kláry Štefanovičovej. Čierna oslava rozpráva dramatický príbeh na pozadí málo známej demonštrácie, ktorá sa odohrala v predvečer najdôležitejšieho dňa Nežnej revolúcie. Všetko naživo v sobotu 16. novembra so začiatkom o 19.00 hodine.

Trnavské rádio začalo vysielať presne pred dvomi rokmi 17. novembra 2017. Za krátky čas sa stalo obľúbenou rozhlasovou stanicou v Trnave a okolí.

Pri tejto príležitosti otvára dvere svojim poslucháčom a fanúšikom. V nedeľu 17. novembra sa od 9.00 do 17.00 hodiny môžu každú celú hodinu pozrieť do štúdia, stretnúť obľúbených moderátorov a zažiť netradičný živý jukebox v podaní hudobníka Petra Letta.

Počas dňa poslucháči zažijú aj niekoľko menších unplugged koncertov. Zahrajú napríklad folkový spevák Ado Juráček, írsky pesničkár Graeme Mark, v štúdiu budú aj herci Divadla Jána Palárika, či hudobní hostia, ktorí v centre Trnavy zahrajú na podujatí 30. výročia Nežnej revolúcie.

Deň otvorených dverí sa ponesie v duchu oslavy slobody. V playliste tiež bude viac hudby, ktorá kraľovala rebríčkom na jeseň roku 1989.

V nedeľu prepoja český a slovenský rozhlasový éter dobrou myšlienkou. Trnavské rádio sa ako prvé rádio na Slovensku pridalo k aktivite českých súkromných rádií a Českého rozhlasu.

V nedeľu 17. novembra presne o 17.11 hodine odvysiela skladbu Marty Kubišovej Modlitba pro Martu. Silný hudobný odkaz novembrových udalostí spred 30 rokov, bude znieť súčasne vo viac ako desiatke rozhlasových staníc.

Trnavské rádio je súkromná nezávislá rozhlasová stanica vysielajúca z Trnavy na frekvencii 103,9 MHz. Podľa reprezentatívneho prieskumu agentúry AKO realizovaného v auguste 2019, je treťou najpočúvanejšou stanicou v meste Trnava, a zároveň jednotkou v znalosti medzi obyvateľmi. Ladí ho približne 23 tisíc poslucháčov.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu