zdroj foto: Trnavské rádio

Martin Cifrík predtým pôsobil v rádiu Vlna, kde čítal a pripravoval správy, a vo vznikajúcom Trnavskom rádiu (Rádiu Roks) bude sprevádzať poslucháčov ranným vysielaním, ako moderátor, počas pracovných dní a Maca Schmidtová bude sprevádzať poslucháča počas dňa. Predtým pôsobila v Rádiu Forte.

Ambíciou nového Trnavského rádia je priniesť do Trnavy a okolia koncept sviežej lokálnej rozhlasovej stanice, mesto je už 10 rokov bez svojho vlastného rádia. Štart je naplánovaný počas leta na frekvencii 103,9 MHz.

Martin Cifrík sa ako skúsený professional pohybuje v rozhasovej brandži už viac ako 16 rokov, začínal v v roku 2000 ako stredoškolák v Rádiu HIT FM a doteraz pôsobil v ôsmich rádiách.

„Začínal som v HIT FM, ďalej FUN (doprava), rádiu ZET, Rádio_FM a Rádio Slovensko. V roku 2008 som bol riaditeľom dnes už neexistujúceho internetového RockJam Rádia, ktoré v tom čase prevádzkovala spoločnosť Intersonic ,“ povedal v minulosti pre mediawatch.dog Martin Cifrík.

Do Trnavského rádia prichádza z rádia Best FM, naposledy pôsobil v rádiu Vlna, kde pripravoval a čítal správy a predtým ešte i ako moderátor relácie Víkend v rídiu Best FM. Vo voľnom čase sa venuje práci inštruktora jogy smiechu.

Novou moderátorkou Trnavského rádia sa stala i Maca Schmidtová, ktorá bude sprevádzať poslucháča počas dna v pracovný týždeň.

„Už v roku 1993 bola moderátorkou Rádia T, neskôr Rádia Forte. Počas štúdia FF UKF v Nitre (inak má za sebou žurnalistiku – anglický jazyk) pokračovala v oboch nitrianskych rádiách a napokon moderovala aj vo Fun Rádiu. Komentovala živé koncerty v Slovenskej televízii, pracovala v Kuulfabrik, pripravovala hudobné programy pre televízie JOJ a Markízu a spolupracovala aj s TA3. Zachytiť ste ju mohli aj ako moderátorku hudobnej televízie musiq1. Tešíme sa, že bude súčasťou nášho rádiového mini-tímu,“ predstavilo Macu rádio.

Trnavské Rádio v týchto dňoch ukázalo aj station voice. „Trnavská herečka Silvia Soldanová Holečková ideálne zapadá do konceptu a je radosť s ňou pracovať. Práve dokončujeme zvukový obal,” povedal technický riaditeľ stanice Pavol Jurák.

Vypočujte si ho:


Denným vysielaním chce nové rádio osloviť väčšinového poslucháča a v noci majú dostať priestor lokálne osobnosti s tématickými hudobnými, či slovnými špeciálmi.

“Ide o prirodzenú podporu toho, čo malo v Trnave vždy silný základ a komunitu často s nadregionálnym presahom,” povedal ideamaker novej stanice Dušan Vančo.

Do nočného programu Trnavského rádia sa teda dostane napríklad aj folk a country, alebo hip-hop orientovaný na staršie publikum.

„Nočný život v Trnavskom Rádiu ponúkne mnoho hudobných farieb. Svoje miesto tu bude mať literatúra a vizuálne umenie, relácia zameraná na folk a country, ale aj hip-hop a rap, ktorým v Trnave žili legendárne akcie Burner. Nebude chýbať súčasná elektronická hudba. Samostatný rádiový špeciál prinesie na frekvenciu 103,9 MHz to najlepšie z hudby, ktorú sme v deväťdesiatych rokoch plnými dúškami hltali na MTV. O večerných reláciách a ich tvárach však ešte o trošku neskôr,” predstavilo svoje plány rádio.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu