zdroj: Trnavské rádio

Nové rádio si bude môcť naladiť každý v Trnave a okolí na svojom rádioprijímači a dostupné bude aj na internete. Nové trnavské rádio malo pôvodne fungovať pod názvom Roks.

Nie je ľahké určit, ktorý bude ten prvý významný deň pre rádio a jeho poslucháčov, ale Trnavskému Rádiu zahrala do karát aj symbolika. Programový manažér Dušan Vančo má presnú predstavu o tom, ktoré atribúty musí štart spĺňať.

„Definoval by som ho slovami skromný a príjemný s odkazom na posolstvo 17. novembra. Práve pre túto symboliku slobody sme si vybrali tento dátum ako dátum oficiálneho spustenia. Nasledovný víkend bude o hudbe a lokálnych hudobníkoch, na čo sa osobne veľmi teším, ” povedal.

Štartovacie dni Trnavského Rádia sú vyskladané tak, aby každého poslucháča niečim upútali. Program prvého dňa odmoderujú skúsení Martin Cifrík a Maca Schmidtová a pripoja sa k nim aj zaujímaví hostia.

K nim určite patria moderátori Vlado Voštinár a Dália Šaskovičová, hudobníci Robo Opatovský, Mária Čírová, Lasky z Pary, či Trnavčania spevák a pesničkár Bystrík alebo Michal Štofej zo skupiny Hudba z Marsu.

Cenným prekvapením bude aj herečka Anna Šisková, ktorá sa teší na svoju premiéru. „Pri štarte rádia budem po prvýkrát, ešte som pri štarte žiadneho rádia nebola. Ani regionálneho. Keď som v Trnave žila, vtedy ešte regionálne rádiá neboli,“ uviedla.

Víkendové vysielanie bude naozaj pravé hudobné. Postupne predstavia svoj hudobný vkus okrem iných aj Michal Štofej z Hudby z Marsu, Bystrík a tiež Tomáš Köppl z White Melon.

Už je to naozaj tu! Trnavské Rádio začína, preto sa treba pripraviť na 17. november, naladiť frekvenciu 103,9 MHz, zapojiť internet a tešiť sa na parádny začiatok.

„Trnavské Rádio je o vôni, chuti a pestrosti. Naše logo a celková komunikácia tak trochu nadväzuje na tradíciu farebných „roksových“ cukríkov vyrábaných v Trnave. Pamätáte? Fialová, červená, žltá, zelená a modrá. Súčasťou konceptu je takzvaný „šum“. Tak voláme farebné rozkúskované písmo vytvorené z loga, ktoré ste mohli vidieť reklamných pútačoch počas leta i jesene,“ uviedli zakladatelia rádia.

Oficiálne logo rádia:

Vypočujte si zvukovú grafiku rádia:

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu