zdroj: RTVS

Po bohatej nádielke kvalitnej archívnej slovenskej tvorby prichádza Trojka s českou tvorbou. A hneď to bude kultová Nemocnica na kraji mesta, ktorá sa stala legendárnou nielen vďaka výborným hercom, ale aj vďaka nezabudnuteľným hláškam a hudbe.

Príbeh primára Sovu a jeho kolegov bude vysielať RTVS dvakrát do týždňa, každý pondelok a štvrtok na Trojke, prvú časť odvysiela v pondelok 27. januára o 20:00.

„Sme radi, že prvým českým titulom na Trojke je jeden z divácky najúspešnejších seriálov – Nemocnica na okraji mesta. Seriál vznikal od roku 1977 a aj po vyše 40 rokoch je vo veľa veciach nadčasový. Rieši medziľudské vzťahy na pracovisku, v rodine, témy, ktoré sú stále aktuálne,“ uviedla Judita Gembická, intendantka Trojky.

Hviezdou československého seriálu bol Ladislav Chudík, ktorého diváci poznajú ako primára Sovu. Táto úloha však bola pôvodne určená pre iného herca, dokonca aj natáčanie začalo s Karlom Högerom v hlavnej úlohe.

Ten však po začiatku natáčania zomrel, a tak bol narýchlo vybraný Ladislav Chudík. V legendárnom seriáli sa však predstavilo množstvo kvalitných hercov a herečiek – Josef Abrhám, Miloš Kopecký či Eliška Balzerová.

Práca na seriáli priniesla aj skúseným hercom nové výzvy. Pred začatím natáčania absolvovali stáže pod vedením skúsených odborníkov a dozvedeli sa potrebné detaily z fungovania práce lekárov, či mali možnosť zúčastniť sa na operácii.

Eliška Balzerová, ktorá sa predstavila v úlohe mladej lekárky Čeňkovej, si získala svojím záujmom a prístupom dôveru primára natoľko, že jej dovolil v závere operácie zašiť pacientovi kožu.

Nemocnica na okraji mesta sa tešila úspechu aj v zahraničí. Divákov v Nemecku seriál z nemocničného prostredia natoľko zaujal, že producenti z Hamburgu iniciovali natočenie ďalších častí. V roku 1981 tak vzniklo v koprodukcii s Nemeckom ďalších 7 častí.

RTVS odvysiela prvé dve série, spolu 20 epizód. Diváci si príbehy z pera legendárneho scenáristu Jaroslava Dietla môžu pozrieť na Trojke od 27. januára o 20:00 vždy v pondelok a vo štvrtok.

zdroj: RTVS

zdroj: RTVS(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu