Rovnako, ako celá spoločnosť opäť ožíva, aj šport sa po vynútenej pauze spôsobenej koronavírusovou krízou pomaly prebúdza k životu. Po dlhých desiatich týždňoch sa vracia aj turecká najvyššia futbalová súťaž.

Galatasaray, Fenerbahce či Besiktas. To sú kluby, ktoré si počas svojej existencie získali rešpekt a celosvetové uznanie. Turecký futbal je atraktívny, dynamický, plný nasadenia a emócií. Od 12. júna sa opäť vrátia na stanice Sport1 a Sport2.

A rozhodne sa máme na čo tešiť. Süper Lig bola prerušená 19. marca v situácii, ktorá bola neskutočne napínavá. Trabzonspor a Basaksehir sa prekvapivo naťahovali o prvé miesto a tesne za nimi v reálnom boji o titul číhal jeden z favoritov, minuloročný šampión, Galatasaray Istanbul.

Reálnu šancu na majstrovskú trofej či lukratívne pohárové priečky malo po 26. kole hneď niekoľko ďalších klubov, vrátane piateho Besiktasa či siedmeho Fenerbahce. Sezóna teraz nadviaže tam, kde bola prerušená a cesta za trofejou môže pokračovať. Náboj zostáva.

Turecká liga je veľmi dobre známa aj slovenským a českým fanúšikom. V Turecku sa v posledných rokoch veľmi slušne etablovali niektorí českí reprezentanti. Ondřej Čelůstka už má za sebou takmer päť sezón v Antalyaspore a patrí ku kľúčovým hráčom.

David Pavelka je podobne dlhú dobu súčasťou Kasimpasy. Dve dobré sezóny odohral v Trabzonspore obranca Filip Novák a momentálne so svojim klubom okupuje prvé miesto celej súťaže.

Pavelkovým spoluhráčom v Kasimpase je najnovšie aj Tomáš Břečka a českú enklávu dopĺňa Milan Škoda v Rizespore. Najvýraznejšou slovenskou hviezdou je bezpochyby Martin Škrteľ pôsobiaci v tíme Basaksehiru.

Okrem Slováka a Čechov budeme môcť opäť vidieť aj množstvo tureckých reprezentantov. Národný tím čerpá prevažne z domácej súťaže a hráči ako Burak Yilmaz či Ozan Tufan dávajú lige výraznú tvár.

Rovnako aj veľké množstvo ďalších kvalitných mien z celého sveta. Senegalec M´baye Diagne dosiahol v minulej sezóne hranicu 30 gólov, Vedat Muriqi páli ostrými v drese Fenerbahce a srbský technik Adem Ljajić zvyšuje konkurenciu v zálohe Besiktasu. Za zmienku stojí aj legendárny Brazílčan Robinho, talentovaný strelec Radamel Falcao či ostrý bek Domagoj Vida.

Diváci sa môžu tešiť na tri prenosy z každého kola a hodinovú reláciu zostrihov zo všetkých zápasov v danom kole. Prednosť dostanú pochopiteľne najatraktívnejšie duely či zápasy popredných tímov.

Sezóna tureckej ligy, aj keď z bezpečnostných dôvodov bez divákov, znova štartuje na Sport1 a Sport2 už 12. júna 2020.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu