Roland Garros 2020 (foto: TV Markíza)

Televízia DAJTO a portál TVnoviny.sk prinesú to najlepšie z prestížneho tenisového turnaja Roland Garros. Organizátori parížskeho podujatia ho kvôli pandémii koronavírusu presunuli z tradičného májového termínu na prelom septembra a októbra.

Vo štvrtok 8. októbra a v piatok 9. októbra si návštevníci spravodajského portálu TVnoviny.sk budú môcť pozrieť semifinálové súboje žien a mužov. Finále ženskej a mužskej dvojhry ponúkne divákom v priamych prenosoch už aj televízia DAJTO.

Víťazku ženskej súťaže Roland Garros spoznáme v sobotu 10. októbra a mužského víťaza o deň neskôr, v nedeľu 11. októbra.

„Je to neobvyklý termín pre Roland Garros a na tenistov čakajú náročné podmienky, takže sa možno dočkáme viacerých prekvapení. Tak, ako väčšina tenisových fanúšikov, aj my v redakcii športu sme zvedaví, či najväčší favorit a „antukový kráľ“, Španiel Rafael Nadal, získa v Paríži v poradí už trinásty titul na French Open. A samozrejme by bolo skvelé, keby sa medzi najlepších podarilo preniknúť niektorému zo slovenských tenistov či tenistiek,“ povedal Martin Lisý, šéfredaktor športovej redakcie TV Markíza.

Zápasy budú komentovať Daniel Očenáš, Miroslav Špaček a Tomáš Kurilla, v úlohe spolukomentátorov sa predstavia bývalá špičková profesionálna hráčka Karin Cíleková-Habšudová a Štefan Čižmarovič, ktorý trénoval bývalú vynikajúcu slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú, či fedcupový tím Slovenska.

Plán vysielania Roland Garros:

• Ženské semifinále – štvrtok 8. október 2020 o 15:00 na TVnoviny.sk
• Mužské semifinále – piatok 9. október 2020 o 15:00 na TVnoviny.sk
• Finále dvojhry žien – sobota 10. október 2020 o 15:00 na DAJTO
• Finále dvojhry mužov – nedeľa 11. október 2020 o 15:00 na DAJTO

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu