V stredu 28. januára odpremiéruje česko-slovenský televízny kanál AMC 10-dielnu kriminálnu mini sériu Fargo, čerstvého držiteľa Zlatého Glóbusu a Emmy. Je adaptáciou kultového filmu bratov Coenovcov v hlavnej úlohe s Billy Bobom Thorntonom a M. Freemanom.

TV kanál AMC prinesie slovenským divákom kultovú krimi sériu Fargo

Americká filmová kriminálka Fargo bratrov Coenovcov si od svojho uvedenia stihla zaistiť status kultu. To začína pomaly platiť tiež o rovnomennej mini sérii, ktorú má „na svedomí“ producent a scenárista Noah Hawley. Tomuto tvorcovi sa podarilo zdanlivo nemožné, keď svojou adaptáciou úspešne naviazal na dielo legendárnej filmovej predlohu z deväťdesiatych rokov.

Ešte pred uvedením bol seriál Fargo mnohými pasovaný do role outsidera a bol mu predpovedaný neúspech. Ako kruto sa kuvičie hlasy mýlili! Dôležité bolo, že seriál len tupo nekopíroval film, namiesto toho ho vhodne adaptoval.

Zostala tak zimná atmosféra i zásadné motívy, inak ide však o úplne nový a od základov prepracovaný snímok. Všetkých desať dielov mini série tak zhltnete ako malinu. Rozprávačský um Noaha Hawleyho je jasný predovšetkým z toho, ako skvostne dokáže podávať tak komplikovaný dej plný násilí, ale i britkého a nenúteného čierneho humoru.

V tomto ohľade má samozrejme veľké šťastie, že v jeho televíznom projekte účinkovala taká plejáda hviezdnych mien na čele s Billym Bobom Thorntonem (Armageddon, Teória veľkého tresku, Láska nebeská) a Martinom Freemanom (Hobit, Láska nebeská). Ani jeden z nich pritom nehrá žiadneho pozitívneho hrdinu.

Kým Freeman stvárňuje úbohého poisťovacieho agenta Lestera Nygaarda, Thornton si strihol rolu nájomného vraha. Obaja však rozohrávajú nadmieru skvostný herecký koncert a aj vďaka nim je seriál Fargo u publika tak obľúbený. Nečudo, že Fargo zbiera ceny – počnúc Emmy, končiac Zlatými glóbusmi.

 

[message_box title=“Vizitka k seriálu Fargo:“ color=“red“]
Lester Nygaard (Martin Freeman) je nešťastne ženatý a životnou mizériou zmietaný poisťovák zo zasneženého mestečka Bemidji v Minnesote. Bemidji je typický zapadákov, kde „skapal pes“, to sa však zmení s príchodom tajomného cudzinca Lorne Malva (Billy Bob Thornton). Po jeho nástupe na scénu sa odohrá séria brutálnych vrážd, ktorým padne za obeť tiež šéf miestnej polície. A práve táto udalosť zásadne ovplyvní predovšetkým osud poisťováka Nygaarda. Ako? To vám už prezradí seriál.

Krimi / Dráma / Komédia
USA, 2014, 10×70 min
Réžia: Adam Bernstein
Scenár: Noah Hawley
Kamera: Matthew J. Lloyd
Hrajú: Joshua Close, Shawn Doyle, Julie Ann Emery, Martin Freeman, Colin Hanks, Glenn Howerton, Joey King, Brian Markinson, Bob Odenkirk, Susan Park, Oliver Platt, Billy Bob Thornton, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Allison Tolman, Keith Carradine[/message_box]

TV kanál AMC prinesie slovenským divákom kultovú krimi sériu Fargo - Plagat

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu