zdroj: TV Markíza

Už v sobotu, 15. februára 2020, odštartuje séria predvolebných diskusných relácií, v ktorých dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

Slovensko čakajú v sobotu, 29. februára 2020, parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní krajiny v najbližších rokoch.

Televízia Markíza bude túto kľúčovú udalosť roka podrobne mapovať vo svojich spravodajských a publicistických reláciách, samozrejmosťou bude aj mimoriadne volebné štúdio s atraktívnymi hosťami, či predvolebné aj povolebné diskusné špeciály so zástupcami kandidujúcich politických subjektov.

V sobotu, 15. februára 2020, odštartuje séria piatich predvolebných diskusných relácií, v ktorých postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

„Do jednotlivých relácií sme ich pozývali podľa kľúča schváleného Radou pre vysielanie a retransmisiu, čiže od tých s najnižšími až po najvyššie volebné preferencie, tak ako nám to ukázali prieskumy dvoch renomovaných agentúr FOCUS a AKO. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas diskutovať na najdôležitejšie témy ako aj predstaviť svoj volebný program,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Plán vysielania predvolebných diskusných relácií na TV Markíza:

• sobota 15. 2. 2020 o 10.15 h – moderuje Gabriela Kajtárová
• sobota 22. 2. 2020 o 12.40 h – moderuje Gabriela Kajtárová
• nedeľa 23. 2. 2020 o 13.20 h – moderuje Michal Kovačič
• pondelok 24. 2. 2020 o 20.30 h – moderuje Michal Kovačič
• utorok 25. 2. 2020 o 20.30 h – moderuje Michal Kovačič

V sobotu, 29. februára 2020, krátko pred 22.00 h, sa na obrazovkách TV Markíza začne priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Voľby 2020 – Volebná noc.

„Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí ako voľby dopadli. Zároveň budeme počas volebnej noci prezentovať priebežné výsledky z údajov štatistického úradu. Naši redaktori sa budú naživo hlásiť z volebných centrál všetkých relevantných kandidujúcich subjektov, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu, s aktuálnymi informáciami a prvými reakciami,“ priblížil Krejča.

Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú sociológa Martina Slosiarika, politologičku Anetu Világi a ďalších zaujímavých hostí, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky parlamentných volieb.

Špeciálne volebné vysielanie bude na TV Markíza pokračovať aj v nedeľu, 1. marca 2020, kedy so začiatkom krátko pred 10.00 h prinesieme prvú povolebnú diskusiu so všetkými víťazmi volieb, teda zástupcami politických subjektov, ktoré sa dostali do parlamentu.

Volebné dianie bude TV Markíza podrobne mapovať aj vo svojich štandardných spravodajských a publicistických reláciách, komplexné informácie a výsledky sprostredkuje tiež portál TVnoviny.sk.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu