Najobjektívnejšie spravodajstvo zo všetkých slovenských televízií mala aj v 1. štvrťroku 2014 televízia Markíza. Vyplýva to z prieskumu MML Omnibus, ktorý uskutočnila agentúra Median SK.

29,3 % respondentov uviedlo na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ odpoveď TV Markíza. Na druhej priečke sa umiestnil verejnoprávny RTVS (STV) s 20,8 %, na tretej TV Joj so 17,9 % a spravodajskú TA3 spomenulo 17,8 % respondentov.

Inú televíziu uviedlo 6,1 % respondentov. Určiť mohli len jednu televíziu, pričom 8,1 % respondentov sa k otázke nevedelo vyjadriť. Spravodajstvo TV Markíza vychádza z prieskumu stabilne ako najobjektívnejšie už niekoľko rokov po sebe.

Objektivita a nestrannosť sú našou prvoradou úlohou. Som rád, že náš tím pri každej reportáži robí pre to maximum,“ povedal k výsledkom prieskumu Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách sa zúčastnilo spolu 2 198 respondentov vo veku od 14 do 79 rokov, zber dát prebiehal od 6. januára do 30. marca 2014.

Vlajkovou loďou spravodajstva TV Markíza sú Televízne noviny. Dlhodobo ide o najsledovanejší spravodajský formát na slovenskom trhu. V prvom kvartáli 2014 ich v rámci univerzálnej cieľovej skupiny 12+ sledovalo v priemere viac ako 800-tisíc divákov (rating 17,2 % / share 40,2 %) a v strategickej cieľovej skupine 12-54 si ich nenechalo ujsť priemerne 411-tisíc divákov (rating 12,5 % / share 37,7 %).

Okrem hlavnej spravodajskej relácie o 19:00 sú diváci o najdôležitejších udalostiach z domova i zo sveta informovaní každý pracovný deň už od rána prostredníctvom viacerých blokov Ranných Televíznych novín v relácii Teleráno, popoludňajší prísun informácií zabezpečujú Prvé Televízne noviny o 17:00.

 Zdroj: skupina Markíza, Median SK

REKLAMAadv.: