Koronavírus na Slovensku: Ako ďalej? (foto: TV Markíza)

Televízia Markíza pripravuje na utorok, 21. apríla 2020, so začiatkom o 20.30 špeciálny večer s názvom „Koronavírus na Slovensku: Ako ďalej?“.

„Ocitli sme sa v akomsi polčase, kedy na jednej strane ľudia majú strach z nákazy, na druhej strane im dochádza dych a trpezlivosť, lebo stále viac riešia svoju ďalšiu existenciu. Inými slovami: V hre je naše zdravie, no zároveň ekonomika a sociálne dopady,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza, ktorý je zároveň spoluautorom scenára programu.

„Naše spravodajstvo a publicistika je v tomto čase na čele diváckeho záujmu. Verím, že aj tento špeciálny večer prinesie toľko očakávané odpovede: Ako ďalej Slovensko?!,“ doplnil Krejča.

Do relácie si televízia pozvala premiéra Igora Matoviča, ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ministra financií Eduarda Hegera, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, odborníkov na epidemiológiu Andreu Kalavskú a Vladimíra Krčméryho a ekonóma a bývalého ministra financií Ivana Mikloša.

„Reláciu sme rozdelili do dvoch častí. Najprv to bude autentický pohľad späť, čo sa vlastne stalo, prečo to väčšina sveta podcenila, až zistila, že tu nejde o bežnú chrípku, ale o niečo ďaleko vážnejšie, čo naše generácie ešte nezažili. Napokon dostanú slovo tí, ktorí momentálne rozhodujú o našich životoch a osudoch,“ povedala dramaturgička a spoluautorka scenára Zuzana Štelbaská.

Redaktorka a režisérka programu Lenka Stanková sa respondentov pýtala aj na to, či sa situácia u nás ešte stále môže zvrtnúť talianskym či španielskym smerom, aké sú naše vyhliadky podľa najnovších analýz, akou cestou pôjdeme ďalej, a aké parametre musia byť splnené, aby sa život vrátil opäť do normálu.

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu