foto: pixabay.com

Súčasný počet znakov, ktoré môže obsahovať jeden Tweet je 140. Mnoho ľudí má, ale problém vyjadriť svoje myšlienky v tomto počte písmen. Twitter si uvedomuje tento nedostatok, a preto chce zväčšiť počet znakov pre jeden Tweet.

Produktová manažérka sociálnej siete Twitter Aliza Rosen a senior softvérový inžinier Ikuhiro Ihara zverejnili na oficiálnom blogu Twitter článok, v ktorom informujú o zámere zväčšiť kapacitu znakov v tweetoch.

Nepostačujúci počet znakov pre napísanie Tweetu nastáva takmer pri každom jazyku. S problémom sa stretáva aj samotná Aliza Rosen, ktorá z vlastnej skúsenosti vie, že vyjadriť svoje myšlienky v 140 znakoch je niekedy nemožné, a preto z Tweetu musí odstrániť niektoré dôležité slová vyjadrujúce jej myšlienku alebo pocit.

Najmenej problémov s nedostatkom znakov pri písaní Tweetu nastáva v jazyku japončina. V tomto jazyku človek vyjadrí celú svoju myšlienku v jednom Tweete a pritom mu stále zostávajú voľné znaky.

Dôvod je jednoduchý, v jazykoch ako japončina, kórejčina, čínština môže človek vyjadriť dvojnásobný počet informácií v jednom znaku ako napríklad v jazykoch ako angličtina, španielčina, francúzština a mnoho ďalších.

Sociálna sieť Twitter chce, aby každý človek na celom svete mal rovnako pohodlnú možnosť vyjadriť svoje myšlienky v Tweetoch, z tohto dôvodu momentálne testuje dlhší limit znakov v jednom Tweete.

Obmedzená skupina používateľov má v týchto dňoch k dispozícii písanie Tweetov, ktoré môžu obsahovať až 280 znakov, čo je dvakrát viac ako pôvodný Tweet.

Z doterajších zistení sociálnej siete Twitter vyplýva, že v Japonsku má väčšina Tweetov 15 znakov, zatiaľ čo v Anglicku má veľa Tweetov 34 znakov. Tweety v japončine, ktoré dosiahnu počet znakov 140 je len 0,4%, no v angličtine je to až 9%.

zdroj: Twitter

Z výskumu je zrejmé, že ľudia tweetujúci v angličtine potrebujú naozaj viac znakov na vyjadrenie svojich myšlienok ako ľudia tweetujúci v japončine. Výskum taktiež poukázal aj na skutočnosť, že ľudia, ktorí sa vyjadrujú v japončine tweetujú omnoho viac ako ľudia v iných jazykoch.

Predtým ako sa sociálna sieť odhodlá spustiť túto zmenu oficiálne pre celú svoju platformu Twitter, rozhodla sa ju najskôr vyskúšať.

Doterajšie zistenia hovoria, že je to pozitívna zmena, no Twitter chce zozbierať viacero údajov, o ktorých bude svojich používateľov priebežne informovať.

zdroj: Twitter

Hoci by Tweety mohli mať v budúcnosti viac znakov, ich podstatou je stále stručnosť.

Dojmy z väčšieho počtu znakov v Tweetoch sú zatiaľ veľmi pozitívne, aj 240 znakov má stále charakter krátkej správy, ktorá je podstatou Tweetu, čo znamená, že je veľká pravdepodobnosť spustenia tejto novinky pre všetkých používateľov sociálnej siete Twitter.

titulková foto: pixabay.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu