Český digitálny tabletový týždenník Dotyk vydavateľstva Tablet Media je jedným z finalistov súťaže o najlepší digitálny magazín roku 2015 na svete. Vydavateľstvo Tablet Media nedávno získala pod svoj mediálny vplyv finančná skupina Penta Investments a stane sa súčasťou vydavateľstva Vltava-Labe-Press, ktoré tiež nedávno kúpila.

Cieľom medzinárodnej súťaže Digital Magazine Awards je nájsť a oceniť kreativitu a inovatívnosť v oblasti digitálnych médií. Magazín Dotyk má šancu uspieť v kategórii News & Business.

Ďalšími tohtoročnými finalistami tejto kategórie sú magazíny, ako  Brabant magazine, Business Aviation Insider, Design & Build Review , E&T , INTHEBLACK , Invest, Observe, Al Jazeera Digital Magazine , PROMOTION MAGAZINE, Russian Business Consulting, team – BERNMOBIL a The New Yorker.

Medzi minuloročných víťazov súťaže patria napríklad magazíny New Yorker, Wired UK a Men’s Health US.

Spoločnosť Tablet Media vydáva magazíny Dotyk (spoločensko-publicistický týždenník), Dotyk Byznys (týždenník o ekonomike a obchode) , Dotyk Royal (mesačník o histórii súčasných kráľovských rodov) a  Dotyk Bydlení (mesačník o architektúre, bývaní a o dizajne). Magazíny sú distribuované digitálnymi kanálmi a grátis.

„Týždenník Dotyk svojím postupom medzi najlepšie svetové magazíny v oblasti digitálneho publikovania v rámci sútaže Digital Magazine Awards nadviazal na svoje predchádzajúce úspechy na medzinárodnom poli. Tým mám na mysli najmä 1. miesto v súťaži Svetovej asociácie novín a vydavateľov správ WAN-IFRA, kde bol Dotyk ocenený ako Najlepší tabletový časopis v Európe pre rok 2014. Potvrdzuje sa, že naša stávka na kvalitný obsah v kombinácii s atraktívnou formou postavenou na multimediálnych prvkoch a prepracovanej infografike bola tou pravou. Dotyk boduje nielen u čitateľov, ale je oceňovaný aj nezávislými porotami zloženými z rešpektovaných zahraničných profesionálov z mediálnej brandže. Veľmi si to vážime. Úspech vo svetovom kontexte len potvrdzuje, že smer, ktorým sme sa vydali pred takmer tromi rokmi, bol a je správny, a že byť technologickým vizionárom sa vypláca, “ povedala na margo postupu do finále súťaže Eva Hanáková, šéfredaktorka magazínu Dotyk.

Výsledky súťaže Digital Magazine Awards 2015 budú známe už 11. novembra 2015.

Viac informácií o akvizícii vydavateľstva Tablet Media a finančnej skupiny Penta nájdete v článkoch:

> Penta kúpila v Čechách vydavateľstvo Tablet Media

> Michal Klíma sa stal novým riaditeľom vydavateľstva Vltava-Labe-Press po prevzatí skupinou Penta

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu