zdroj: Petit Press

Presne 25 rokov po vydaní prvého čísla Nitrianskych novín vyšli vo štvrtok 19. októbra 2017 retro Nitrianske noviny. Sú prierezom histórie jedného z najúspešnejších titulov siete regionálnych týždenníkov MY.

„Od revolúcie uplynulo len niekoľko rokov, spoločnosť sa menila, potreba informácii preto bola prirodzená,“ povedala o motivácii založenia novín v roku 1992 Janka Schlarmannová, prvá šéfredaktorka.

MY Nitrianske noviny patria medzi najstaršie a najstabilnejšie porevolučné periodikum. V rokoch 1999 až 2000 o regionálne noviny na Slovensku prejavilo záujem nemecké vydavateľstvo Verlagsgruppe Passau a po spojení s vydavateľom VMV, ktoré v tom čase vydávalo denníky SME a Korzár, vytvorili 1. júla 2000 spoločné vydavateľstvá Grand Press a Petit Press.

Titul sa neskôr stal základom siete regionálnych týždenníkov vydavateľstva Petit Press spojených značkou MY.

Desať rokov MY Nitrianske noviny vedie šéfredaktorka Miriam Hojčušová. Dnes predáva v priemere cez 10-tisíc výtlačkov na vydanie.

K printovej forme pred ôsmimi rokmi pribudla aj webová verzia mynitra.sk, s priemernou návštevnosťou cez 200-tisíc čitateľov a viac ako 600-tisíc zobrazení mesačne.

Súčasťou osláv výročia Nitrianskych novín je event v nitrianskom PKO, na ktorom sa stretnú súčasní aj minulí pracovníci, pravidelní čitatelia, ale aj osobnosti Nitry a nitrianskeho kraja zo všetkých oblasti.

Sieť Petit Press vydáva denníky SME, Uj Szó a Korzár, regionálne týždenníky MY, týždenník Vasárnap v maďarskom jazyku, dvojtýždenník Profit a sieť bezplatných novín ECHO. Prevádzkuje sieť webstránok združených pod doménami sme.sk a ujszo.com.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu